Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nisan Ayı O Hisseler için Tedbirle Geçecek!

Borsa seçim gündeminden sıyrılsa da 4 hisse bugün tedbir engelinden kurtulamadı. İşte Borsa İstanbul’un tedbir kararı verdiği hisseler;
Nisan Ayı O Hisseler için Tedbirle Geçecek!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’dan, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden BISTECH pay piyasası alım satım sistemi duyurusu geldi. Duyuruda, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 4 hissede Nisan ayı boyunca tedbir uygulamalarının devreye alınacağı bildirildi.

Bu kapsamda Kaplamin Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KAPLM) payları bugünkü işlemlerden başlamak üzere Nisan ayının son gününe kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

KAPLM paylarında mevcutta uygulanan kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri 30 Nisan 2024 tarihine kadar sürecek.

Batısöke Söke Çimento Sanayii T.A.Ş. (BSOKE), Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. (DITAS) ve Yükselen Çelik A.Ş. (YKSLN) payları bugünden başlamak üzere 30 Nisan 2024 tarihli işlemlerde seans sonuna kadar kredili işlemlere konu olmayacak.

Yıllık primi yüzde 100’ün üzerinde olan KAPLM, aylık yüzde 36 oranında yükseliş gösterdikten sonra tedbir kararlarıyla haftalık hareketlerini düşüşe çevirdi. Yazım anında yüzde 2 düşüşle 179 liradan işlem gördü. Yıl içinde 200 lira seviyesine giden performansa imza attı.

GCM Yatırım Banner

Yıllık yüzde 571 primlenen BSOKE payları, yükseliş hareketini düşüşe çevirdi. Yazım anında yüzde 2’nin üzerinde değer kaybıyla 26 liradan kayda geçti.

DITAS ise tedbir kararına rağmen bugün tavanda işlem gördü. Son 3 işlem gününde yükselişte olan hisseler bugün 28,68 liraya çıktı.

YKSLN düşüşte kayda geçti. Yıllık primi yüzde 100’ü aşan YKSLN payları yazım anında yüzde 3 ekside 20,68 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.