Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nisan 2023’ün İlk Haftasında Bu 5 Altcoine Dikkat!

Ünlü kripto analisti, Nisan ayının ilk haftası itibarıyla yatırımcıların takibe alması gerektiğini düşündüğü kripto para birimlerini sıraladı. Detaylar haberde;
Nisan 2023’ün İlk Haftasında Bu 5 Altcoine Dikkat!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları son dönemde FED faiz kararı, FED Başkanı Jerome Powell’ın şahin açıklamaları ve son olarak ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) kripto para borsası Binance’e dava açması gibi gelişmelerle oldukça dalgalı günler geçirdi. Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yanı sıra pek çok altcoinin fiyatı, bu gelişmelerin üstesinden gelmeye çalışarak kritik direnç seviyelerini zorlamayı sürdürüyor.

Mevcut piyasa yapısı, geçen hafta kaydedilen yükselişlerin ardından şu sıralar boğaların ilerlemesine meydan okuyor gibi görünüyor. CoinMarketCap verilerine göre kripto marketin toplam piyasa değeri son 24 saat içinde yaklaşık olarak yüzde 2’lik gerileme göstermişken, akşam saatlerinde Elon Musk’ın Twitter logosunu DOGE sembolüyle değiştirme hareketi piyasayı yeniden canlandırmışa benziyor.

Kısa Vadede Umut Vadeden Kripto Paralar

Ünlü kripto analisti Christian Encila ise yeni bir ay başlarken, piyasadaki mevcut gerileme döneminde umut vadeden kripto para birimlerini mercek altına aldı.

Analist, piyasanın önümüzdeki günler için yönünü aradığı dönemde yatırımcıların ve tüccarların bu kripto para birimlerinin değer kazanma potansiyellerine dikkat etmesi gerektiğini ifade etti.

UNI için Kritik Seviyeyi Verdi

Encila, ilk olarak merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyası denilince akla ilk gelen platformlardan Uniswap’i ele aldı. Borsanın yönetim tokenı UNI‘nin 5.95 dolar civarında işlem gördüğünü söyleyen isim, tokenın orta ve uzun vadede potansiyel bir artış belirtisi gösterdiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Zincir üstü geliştirmelerin, UNI’ye olan talebi artıracağını düşündüğünü vurgulayan isim, geçen ay mobil cüzdanının piyasaya sürülmesinden sonra tokenın fiyatının toparlanmasının kaçınılmaz olduğunu öne sürdü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Uniswap

Yatırımcıların, daha dar bir işlem aralığına geçerken UNI grafiklerini de izlemesi gerektiğinin altını çizen analist, 6.2 dolar seviyesini geri kazanmayı başarması halinde UNI’nin daha büyük bir artış için yeterli ivmeye sahip olacağını belirtti.

APE Pazarında Potansiyel Artış Mevcut

Analistin listesindeki diğer kripto varlık APE, Ocak ayındaki genel piyasa rallisinden sonra zayıflık göstermesine rağmen, son zamanlarda Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun yaratıcısı Yuga Labs’ın güçlü zincir üstü geliştirmeler sağlaması nedeniyle yatırımcılar için umut vadediyor.

Token, haber yazımı itibarıyla haftalık zaman dilimi içinde mevcut kripto piyasası ivmesine karşı yaklaşık yüzde 7 daha iyi performans ortaya koymakta.

APE’nin şu anda 4 doların üzerinde işlem görmesi ve bulunduğu dar ticaret aralığının yükselişine katkıda bulunması beklentisi, önümüzdeki günlerde pazardaki boğaların gücünü artıracak etmenler olarak görülüyor. Encila, 4.12 dolar civarında işlem gören APE’nin 4.5 doları aşması halinde yükselişini daha da hızlandıracağını belirtti.

TRX’te Hedef Neresi?

Tron kurucusu Justin Sun hakkında Huobi Global’i çevreleyen son tartışmalara rağmen, Tron ekosisteminin gelişmeye devam ettiği görülüyor. Ekosistemin yerel tokenı olan TRX’in, haftalık zaman diliminde yaklaşık yüzde 4’lük artış göstermesi bunun göstergelerinden sadece bir tanesi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Analist, şu an için TRX’in, mevcut piyasa düşüşünü takip ederken 0.065 dolar direncini aşmaya çalıştığına dikkat çekti. Ayıların bu aşağı yönlü baskıdan yararlanırsa TRX’i 0.062 dolar desteğine düşürme ihtimaline de değinen isim, boğaların bu desteği iyi savunması halinde fiyatta 0.071 dolara doğru bir toparlanma hareketi izleyebileceğimizi söyledi.

ETC Sıçramaya Hazır

Ethereum Classic’in, ETH’nin eski özelliklerini koruyan bir Ethereum çatalı olduğunu söyleyen Encila, altcoinin, yatırımcıların ve tüccarların portföylerinde kesinlikle önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Piyasa değeriyle en büyük 23. kripto para birimi konumundaki ETC’nin son günlerde kayıplarını toparlama çabaları içinde olduğunu sözlerine ekledi.

Bir süredir dar bir işlem aralığında seyreden ETC fiyatında 23 dolara doğru bir sıçrama beklediğini dile getiren isim, ETC boğalarının mevcut desteği güçlendirmesi halinde 23 doların yeniden test edilmesinin veya bu seviyenin üzerinde bir atılımın kaçınılmaz olduğunu iddia etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

STX 1 Doları Geçecek mi?

Analistin radarındaki bir diğer kripto varlık ise piyasa değeriyle en büyük 45. kripto para birimi konumundaki Stacks (STX) oldu. Analist, altcoinin birkaç haftalık sıkıntılı sürecin ardından yükseliş ivmesi yakalamaya başladığını söyledi. Ekosistemde Bitcoin katmanına fayda sağlayacak projelerin finanse edileceğine dair son duyurunun yatırımcı duyarlılığını etkilemesini beklediğini ifade etti.

Fiyatın 0.868 dolar destek seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlaması halinde yatırımcılar ve tüccarların önümüzdeki günlerde daha fazla kazanç görebileceğini söyleyen analist hedefi de verdi.

Encila, STX boğalarının kripto piyasasının duyarlılığına bağlı olarak kısa ve orta vadede rahatlıkla 1.1 doları hedefleyebileceğine işaret etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın