Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nike Hisseleri Beklenti Üstü Kazanca Rağmen Açılış Öncesi Sert Düştü

Nike hisseleri, şirketin beklenti üstü kazanç raporuna rağmen düşüyor.
Nike Hisseleri Beklenti Üstü Kazanca Rağmen Açılış Öncesi Sert Düştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Giyim devi, Nike‘ın tedarik zinciri sorunları nedeniyle gelir tahminlerini düşürmesinin ardından Cuma günü satıcılı seyretti.

31 Ağustos 2021’de sona eren ilk çeyreğine ilişkin 2022 mali mali sonuçlarını açıklayan Nike’ın geliri önceki yıla göre yüzde 16 arttı. Çeyrek için hisse başına seyreltilmiş kazanç, yüzde 22 artışla 1,16 dolar oldu.

Hisseler açılış öncesinde yüzde 5 düşerken negatif seansın sinyalini verdi.
Nike Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

5 günde yüzde 2 artan hisseler bir ayda yüzde 5’e yakın değerlendi.

Nike Başkanı ve CEO’su John Donahoe; “Nike’ın bu çeyrekte elde ettiği güçlü sonuçlar, derin tüketici bağlantılarımızın, aralıksız inovasyon hattımızın ve marka ivmemizi besleyen dijital avantajımızın sürekli kanıtıdır” dedi.

Şirket, 2022 mali yılı için orta tek haneli tam yıl satış büyümesi beklediğini söyledi. Bu önceki düşük çift haneli büyüme tahmininden aşağıya revize edildi. Şirket Başkanı; “Nike’ın bu çeyrekte elde ettiği güçlü sonuçlar, derin tüketici bağlantılarımızın, aralıksız inovasyon hattımızın ve marka ivmemizi besleyen dijital bir avantajın sürekli kanıtıdır.” dedi.

GCM Yatırım Banner

NIKE Başkan Yardımcısı ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Matt Friend, şirketin şimdiye kadar hiç olmadığı kadar büyük bir pazar fırsatına sahip bir büyüme şirketi olduğunu söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın