Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nike Hisseleri 11,4 Milyar Dolarlık Gelirle Pozitif Açılışa İlerliyor

Önde gelen ABD’li giyim markasının hisseleri bugün açılış öncesinde yüzde 4 yükseldi. Olumlu duyarlılık, Nike’ın beklenti üstü kazancıyla yönlendirildi.
Nike Hisseleri 11,4 Milyar Dolarlık Gelirle Pozitif Açılışa İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Nike tarafından yayımlanan çeyreklik bilanço, yatırımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı. Önde gelen marka, 30 Kasım 2021’de sona eren çeyreğe ilişkin raporunda teslimatları yavaşlatan ve tatil alışveriş sezonunu tehdit eden tedarik zinciri baskılarına rağmen beklenenden daha iyi ikinci çeyrek mali sonuçları bildirdi.

Hisse başına kazanç 63 sentlik beklentilere karşılık 83 sent olurken gelir de 11,25 milyar dolarlık beklentiyi aşıp 11,36 milyar dolar oldu.

New York Borsası’nda işlem gören NKE kodlu hisseler açılış öncesinde yüzde 4 yükseldi.
Nike Hisseleri Yükseldi
KAYNAK: MarketWatch

Son bir ayda yüzde 9 düşen hisseler, yıl başından bu yana yüzde 11 artarken bir yılda yüzde 10 oranında değerlendi.

Nike’ın en büyük pazarı olan Kuzey Amerika’daki satışlar yüzde 12 artarak tüm coğrafyalar arasında en yüksek büyümeyi temsil etti. Çin’deki satışlar yüzde yüzde 20 düşerken, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki gelir yüzde 6 arttı.

Nike’ın Çin’deki toparlanması, pazar şirketin gelecekteki büyümesinin anahtarı olmaya devam ettiğinden, yatırımcılar için son zamanlarda daha büyük bir odak noktası haline geldi.

Nike Başkanı ve CEO’su John Donahoe; “Nike’ın bu çeyrekte elde ettiği güçlü sonuçlar, dinamik bir ortamda yürütürken stratejimizin işe yaradığının bir başka kanıtıdır” dedi. Ayrıca bugün, 18 ay öncesine göre çok daha güçlü bir rekabet konumunda olduklarını dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu