Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiliz Perakende Mağazaları Next, Online Satışlarına Yeniden Başlıyor

Koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte faaliyetlerine ara veren giyim mağazaları zinciri Next, internet satışlarına yeniden başladı.
İngiliz Perakende Mağazaları Next, Online Satışlarına Yeniden Başlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İngiltere’nin köklü perakende giyim mağazaları Next, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında mağazalarını 26 Mart’ta kapatmıştı.

Gelirinin yarısından fazlasını online satışlardan sağlayan Next, Salı günü itibarıyla internet alışverişlerini yeniden açtığını duyurdu. Fakat çalışanlarının sağlığını öncelikli tutan firma ilk etapta siparişleri sınırlı tutacağını bildirdi.

Ünlü perakende mağazaları zinciri Next, online satışlarda ilk etapta müşterilerin en çok ihtiyaç duyduğu kategorileri açacak.

Next Satışlara BaşlıyorYapılan açıklamada faaliyetlerin durdurulduğu 26 Mart’tan bu yana çok kapsamlı güvenlik önlemleri uygulandığı söylendi. “Meslektaşlarımız ve tanınmış sendikamız USDAW ile görüştükten sonra, bugün çok sınırlı bir şekilde çevrimiçi olarak yeniden açılacak.” şeklinde bilgilendirmede bulunuldu.

Öncelikle küçük ev eşyaları, bebek ve çocuk giyimi gibi müşterilerin en fazla ihtiyaç duyduğu kategorilerin açılacağını daha sonra kademeli bir şekilde diğer alanlara da erişim sağlanacağı bildirildi.

Çalışanlarının ve müşterilerin sağlığını her şeyden önce tutan firma kısıtlı erişim ile depolarda daha az personelin çalışmasını hedefliyor. Böylelikle hem sosyal mesafe kuralına uygulayacak hem de müşterilerin talepleri kısmi olarak karşılanacak.

GCM Yatırım Banner

Ancak açılan kategorilerde de kota uygulaması tarzında bir sistem yürütülecek. Belirlenen sipariş miktarına ulaşıldıktan sonra yeni sipariş alımı kapatılacak sadece göz at butonu aktif bırakılacak. Daha sonra müşterilerin bir sonraki gün siparişlerini vermeleri sağlanacak.

İngiltere’de koronavirüs salgınıyla mücadele için kısmi karantina uygulamaları devam edecek.

İngiltere Kısıtlamalar Devam Dünya genelinde 120 bine yakın insanın ölmesine sebep olan Covid-19 salgınında sokağa çıkma yasağı birçok yerde devam ediyor. Fransa’da 11 Mayıs’a kadar uzatılan kısıtlamalar, İngiltere’de de bir süre daha devam edecek.

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, kısıtlamaları kaldırmanın ikinci bir salgın dalgasına yol açabileceğini, bu nedenle de aceleci davranmak istemediklerini söyledi. Hafta sonuna denk gelen Paskalya Bayramı’na normalde binlerce kişi katılıyordu.

Bakan Raab, kimsenin katılamadığı sadece belirlenmiş kişilerin temsilen yer aldığı Paskalya Bayramı mesajı üzerinden, halkı birlik ve beraberliğe davet etti.

Ekonomi çarklarının yeniden dönmesi adına, geçtiğimiz günlerde kısıtlamaların kademeli bir şekilde kaldırılacağı şeklinde açıklama gelmişti. Öncelikle 20-30 yaş arası genç kesimin iş hayatına dönmesi değerlendiriliyordu.

Bu konu hakkında henüz nasıl bir karara varıldığı bilinmiyor ama can kaybının 11 bin 329’a, toplam vaka sayısının 89 bin 571’e ulaşmasıyla, kısıtlamaların bir müddet daha devam edeceği söylendi.

Dışişleri Bakanı Dominic Raab konuya ilişkin “Şu anda yürürlükte olan önlemlerde herhangi bir değişiklik yapmayı düşünmüyoruz ve bu tür değişikliklerin güvenli olduğundan emin olana kadar da bunu yapmayacağız.” şeklinde açıklamada bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.