Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Netflix Türkiye Abonelerine Kötü Haber! Yılın 2. Zammı Geldi

Netflix Türkiye, kullanıcılarına uyguladığı senenin ikinci fiyat artışı ile birlikte toplamda yüzde 70,92 oranında zam yapmış oldu. İşte detaylar;
Netflix Türkiye Abonelerine Kötü Haber! Yılın 2. Zammı Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük çevrimiçi yayın platformu Netflix Türkiye’deki abonelerine sunduğu ücretleri artırma kararı aldı. Şirket en son fiyat artışını Nisan ayında yapmış ve abonelerinden büyük tepki toplamıştı. Yeni zam haberi 5 ay sonra geldi.

Netflix kullanıcılarına uygulanan yeni fiyat artışı ile Temel Plan 37,99 TL’den 44,99 TL’ye çıktı. Standart Plan’ın ücreti 57,99 TL’den 69,99 TL’ye, Özel Plan’ın fiyatı ise 77,99 TL’den 93,99 TL’ye yükseldi.

Böylelikle şirket, tek kullanıcılı planına 7 TL’lik fiyat artışı yaparken, iki ekranlı Standart Plan’ına 12 TL’lik, dört ekranlı olan en kapsamlı Özel Plan’ına ise 16 TL’lik zam yapmış oldu.

Netflix, yeni ücretlerin yeni üye olacak kullanıcılar için geçerli olacağını belirtti. Mevcut üyeler için ise değişikliğin kademeli olarak yansıyacağı duyuruldu.

Netflix Türkiye Eylül Zam Haberi Mevcut üyelerin bu zamana kadar plan değişikliği yapmamışlarsa üyelik ücretlerinin değişmeden 30 gün önce e‑posta yoluyla bilgilendirme sağlanacağına işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

Dolar Endeksine Göre Türkiye’nin Netflix Ücretleri

Webrazzi’de yer alan habere göre ABD’deki Netflix fiyatlarının; Temel Plan’ın 9,99 dolar, Standart Plan’ın 15,49 dolar ve Özel Plan’ın 19,99 dolar olduğunun bilgisi paylaşıldı. Döviz kuru baz alındığında şirketin Türkiye fiyatlarının düşük kaldığı görüldü.

Netflix Türkiye’nin yeni rakibi Disney+’ın üyelik ücretinin aylık 34,99 TL, yıllık ise 349,90 TL olduğu açıklandı. Bu durum ise Türkiye pazarında, Netflix’in üyelik ücretlerindeki artışın rakiplerine göre yüksek kaldığına dikkat çekildi.

Haberde, şirketin yeni fiyat artışının ardından aynı evde yaşamadığı halde aynı hesabı kullanan kullanıcılardan da ekstra ücretler almasının beklendiği ve bu uygulamanın bazı ülkelerde test edildiği söylendi.

Netflix İlk Fiyat Artışını Nisan Ayında Uygulamıştı

Netflix Türkiye Nisan ayında kullanıcılarına yaklaşık yüzde 40 oranında zam yapmıştı. Abonelik planlarına göre fiyat artışı 11 TL ila 23 TL aralığında gerçekleşmişti.

Nisan’da yapılan zamda Temel Plan ücreti 26,99 TL’den 37,99 TL’ye, Standart Plan, 40,99 TL’den 57,99 TL’ye çıkmıştı. Netflix’in en üst düzey abonelik paketi olan Özel Plan ise 54,99 TL’den 77,99 TL’ye yükselmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.