Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Netflix Abone ve Gelir Kaybı Sonrası Çalışanlarını İşten Çıkarıyor

Dijital yayın platformu Netflix, 150 kişiyi işten çıkardı.Şirket 10 yıl sonra ilk kez abone kaybı yaşadığını açıklamıştı.
Netflix Abone ve Gelir Kaybı Sonrası Çalışanlarını İşten Çıkarıyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük çevrimiçi yayın platformu Netflix’ten son günlerde kötü haberler geliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde 10 yılın ardından ilk kez abone kaybı yaşadığını açıklamıştı. Nisan ayında 200 bin abone kaybı yaşanırken, toplamda bu sayının 2 milyona ulaştığı kaydedilmişti.

Bu duyurunun ardından işten çıkarma haberleri gelmeye başladı. Yayın servisi ABD’de çalışan 150 kişiyi işten çıkardığını açıkladı. İşten çıkarmalara neden olarak, gelir artışının yavaşlatılması gösterildi.

Şirketten bir yetkili, “Kazançlar hakkında açıkladığımız gibi, yavaşlayan gelir büyümemiz, bir şirket olarak maliyet büyümemizi de yavaşlatmak zorunda olduğumuz anlamına geliyor. Ne yazık ki, bugün çoğu ABD merkezli yaklaşık 150 çalışanın gitmesine izin veriyoruz.” açıklamasında bulundu.

Netflix Hisselerinde Büyük Düşüş

Şirketin hisseleri Ocak ayından bu yana yaklaşık yüzde 70 oranında değer kaybetti. Netflix CEO’su Reed Hastings, şirketin kullanıcı sayısını artırmak için düşük fiyatlı ancak reklamlı abonelik planlarını araştırdığını söylemişti.

Yayın servisi ayrıca bu yılın sonu itibarıyla, hesap şifrelerinin farkı evlerde paylaşılmasını önleyecek bi sistemi uygulamaya koymaya hazırlanıyor.

GCM Yatırım Banner

Şirket geçtiğimiz Nisan ayında 25 çalışanını daha işten çıkarmıştı. Beklentiler ilerleyen zamanda abone kaybının devam edeceği yönünde. Şirketin toplamda 11 bin çalışanı bulunuyor ve son işten çıkarmalar bunun yüzde 2’sine karşılık geliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.