Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Netaş Hisseleri Anlaşma Haberleriyle Sert Yükseldi

Netaş Telekomünikasyon A.Ş, bugün Turkcell'in bağlı ortaklarıyla ve Türk Telekomünikasyon ile yaptığı anlaşmaları açıkladı. Hisseler anlaşma haberine olumlu tepki verdi.
Netaş Hisseleri Anlaşma Haberleriyle Sert Yükseldi
HABER GİRİŞ

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Netaş Telekomünikasyon A.Ş, bugün yeni siparişlerini açıkladı. Şirket, Turkcell Satış ve Dijital İş Servisleri A.Ş.’den Alınan Superbox siparişi, Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş.’den alınan Zte Home Gateway modem siparişi ve Türk Telekomünikasyon A.Ş.’den alınan VDSL Wifi5 Modem siparişi hakkında açıklamada bulundu.

Netaş, Turkcell’in bağlı ortaklığı Turkcell Satış ve Dijital İş Servisleri A.Ş’den, Superbox ürün tedariği için 13.468.312,50 Çin Yuanı tutarında sipariş aldığını duyurdu.

Bunun yanında Turkcell’in bağlı ortaklığı Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş.’den, ZTE WiFi 6 Home Gateway Modem ürün projesi kapsamında 10.495.872 Çin Yuanı tutarında sipariş aldığını açıkladı.

Şirket ayrıca Superonline’dan ZTE VDSL Modem ürün projesi kapsamında 2.821.500 Çin Yuanı tutarında sipariş alındığını duyurdu.

Netaş, Türk Telekomünikasyon A.Ş.’den, 2.136.000 doları tutarında VDSL Wifi5 modem siparişi alındığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin (NETAS) kodlu hisseleri açıklama öncesinde saat 17.26 itibarıyla 58,10 TL’den işlem görüyordu.

Netaş Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Açıklama sonrasında yükselişe geçen hisseler saat 17.29 itibarıyla 62.10 TL’yi gördü. Artış seyrini devam ettiren hisseler saat 17.56 itibarıyla 64,90 TL’den işlem gördü.

Hisseler saat 18.10 itibarıyla yüzde 8,47’lik yükseliş ile kapanışı 64.05 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın