Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Netanyahu’nun Savaş Sonrası için Gazze Planı Şüphelendirdi

İsrail Başbakanı Netanyahu, savaşın ardından Gazze’de yeniden yapılandırılmış bir sivil otoritenin devreye sokulacağına işaret etti. Detaylar haberde;
Netanyahu’nun Savaş Sonrası için Gazze Planı Şüphelendirdi
HABER GİRİŞ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail’in Gazze’deki saldırıları sonrası planlarına ilişkin açıklamada bulundu. Filistin Yönetimi’nin mevcut haliyle kıyı şeridinin sorumluluğunu üstlenmemesi gerektiğini söyleyen Netanyahu, Gazze Şeridi’nin geleceği hakkında daha fazla şüphe uyandırdı.

Hamas militanlarının 7 Ekim’de İsrail’e sürpriz saldırısının ardından Hamas’ı yok etme sözü veren Netanyahu, bölgede geniş çaplı bir işgal başlattı.

Açıklamalarında çatışma sona erdiğinde bölgeyi kimin yöneteceğine ilişkin bilgi vermeyen Netanyahu, sadece İsrail’in genel güvenliğinin sağlanacağını vurgulamıştı.

Filistin Yönetimi İki Konuda da Başarısız

Filistin Yönetimi’nin İsrail’e karşı nefreti körüklediğini iddia ettiği okul müfredatına değindi. Yönetimin, İsrail’de hapsedilen Filistinlilerin ailelerine maaş verme politikasıyla ilgili uzun süredir devam eden şikayetleri de dile getirdi.

Netanyahu dile getirdiği iddialar sebebiyle, böyle bir örgütün Gazze’nin sorumluluğunu üstlenmemesi gerektiğini savundu.

GCM Yatırım Banner

Bir sivil otoritenin Gazze’de askerden arındırma ve radikallikten arındırma konularında iş birliği yapması gerektiğini kaydederek, şöyle konuştu;

“Filistin yönetiminin maalesef her iki konuda da başarısız olduğunu söylemeliyim.”

“Farklı bir otoriteye ihtiyacımız var. Farklı bir yönetime ihtiyacımız var.” ifadelerini kullanan Netanyahu’ya yönetimin nasıl bir vücut olacağı sorulduğundaysa bunu söylemek için henüz çok erken olduğunu ileri sürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.