Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Karını Yüzde 50’den Fazla Artırdı: Hedef Fiyat Açıklandı

Şeker Yatırım, Selçuk Ecza Deposu'nun bilanço açıklamasından sonra hedef fiyatını revize etti. Detaylar haberde...
Net Karını Yüzde 50’den Fazla Artırdı: Hedef Fiyat Açıklandı
HABER GİRİŞ

Perakende ticaret sektörünün bilinen isimlerinden biri olan Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bilançosunu açıklamıştı. Şeker Yatırım, bülteninde şirket için hedef fiyatını açıkladı.

Şirket yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre net dönem karını yüzde 52 artırarak 2.531.260.000 TL’ye çıkardı. Ayrıca 1.074.549.000 TL çeyreklik net kar elde etti.

Selçuk Ecza Fintables
Kaynak: Fintables

Şeker Yatırım raporunda şirketin net kar rakamı piyasanın 1.353 milyon TL ortalama beklentisi ve kurumun beklentisi olan 1.220 milyon TL net kar rakamının altında gerçekleştiğini bildirdi. Net satış gelirinin yüzde 7 altında kaldığı aktarıldı. Şirketin 216 milyon TL finansman gideri nedeniyle net kar rakamının olumsuz etkilendiği bildirildi.

Bu kapsamda Şeker Yatırım şu notu paylaştı:

“3Ç23 finansal verileri sonrası şirket için yeni 63.0 hedef pay (önceki 56.50 TL) fiyatı beklentimiz ile TUT önerimizi koruyoruz. Hedef pay fiyatımız cari pay fiyatına göre yüzde 8 sınırlı prim potansiyeli taşımaktadır.”

GCM Yatırım Banner

Şirketin (SELEC) kodlu hisseleri yatırımcısına haftalık bazda yüzde 6,05, yıllık bazda yüzde 127,15 değer kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın