Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Karı Yüzde 104 Artan Şirket Büyük İhale Zaferini Duyurdu!

Kuzey Boru A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde ihale süreci bildirimi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Net Karı Yüzde 104 Artan Şirket Büyük İhale Zaferini Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aralık 2023’te halka arz olarak Borsa İstanbul’a katılan Kuzey Boru A.Ş., 13 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde ihale süreci bildirimi hakkında yatırımcısına açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da KBORU koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, kazanılan ihalenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 5.Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, “Koyunbaba Barajı Sulaması 5. Kısım HDPE Boru Alımı” konulu ihaleye katılım gösterildiği ve en avantajlı fiyatın verilerek ihalede 1’nci olduğu belirtildi.

İhale bedelinin 20 milyon 429 bin 158 Türk lirası olduğu ifade edildi.

Şirket, bu haftaki bir başka KAP bildiriminde bir ihale zaferini daha duyurmuştu. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 15.Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Viranşehir Pompaj Sulaması 2. Kademe İkmal İnşaatı Yapım İşi Kapsamında HDPE 100 Boruların Temini” ihalesinde en avantajlı fiyatın verilerek ihalede birinci olunduğu bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

Kuzey Boru A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu ise 7 Haziran 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirketin net karının, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 104 oranında artış gösterdiği belirtilmişti.

KBORU Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 2,23 değer artışıyla 10.391,89 puandan tamamlarken, KBORU hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseliş sergiledi.

Yıllık zirvesi 195,8 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 0,5‘lik yükselişle 78,2 TL seviyesine çıkış gösterdi.

KBORU Hissesi 13 Haziran 2024'te Hafif Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kuzey Boru A.Ş. hisseleri, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 4,4 ve yüzde 18,5 oranlarında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.