Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Karı Çakılan Şirketin Hisseleri için Hedef 128 TL

Net kar ve borç açısından memnun etmeyen bir bilanço açıklayan Kordsa Teknik Tekstil için raporlar paylaşıldı. Aracı kurumların beklentisi ne? İşte detaylar;
Net Karı Çakılan Şirketin Hisseleri için Hedef 128 TL
HABER GİRİŞ

Kordsa Teknik Tekstil A.Ş (KORDS), 21 Mart tarihinde 2023 finansal sonuçlarını piyasalarla paylaştı. Şirketin net dönem karı önceki yıla göre yüzde 86 düştü. Aynı dönemde FAVÖK ve esas faaliyet karı da aşağı yönlü hareket etti.

Bilançonun netleşmesinin ardından aracı kurumlardan değerlendirme geldi. Ata Yatırım, şirketin net borcunun artan işletme sermayesi nedeniyle önceki çeyreğe göre yüzde 17 artarak 10,8 milyar TL’ye yükseldiğini belirtti.

Kordsa’nın performansında hızlı bir toparlanma beklemediğini bildiren Ata Yatırım, küresel talep koşullarının destekleyici olmadığı ve yüksek enflasyon ile faiz maliyetlerinin finansallar üzerinde baskı oluşturduğunu göz alarak zayıf karlılığın 2024’te de devam edebileceğini bildirdi.

Genel olarak 4Ç23 sonuçlarını beklenenden zayıf satışlar ve faaliyet karlılığı nedeniyle hafif olumsuz olarak değerlendiren Ata Yatırım, KORDS için hedef fiyatını 113,09 TL, tavsiyesini ise “tut” olarak korudu.

Deniz Yatırım ise açıklanan finansalların hisse performansı üzerinde sınırlı olumsuz bir etki yaratacağını belirtti ve KORDS için hedef fiyatını 128 TL, tavsiyesini ise “al” olarak korudu.

GCM Yatırım Banner

Net Karı Çakılan Şirketin Hisseleri için Hedef 128 TLKaynak: Paratic Piyasalar

KORDS, 2023 yılını 77,5 TL’den tamamladı. 11 Mart’ta 116,7 TL’ye kadar çıkan hisse bu noktada tutunmayı başaramadı. BIST 100 endeksinin yüzde 2,2 artışla 9152 puana çıktığı süreçte KORDS saat 17.30 itibarıyla yüzde 10 düşüşle 95,4 TL’den işlem görüyor. Aylık yüzde 2 değer kaybeden KORDS, yıllık yüzde 83 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.