Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Karı Artan Şirket Hisse Başına 92,7 TL Temettü Verecek!

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., bugün KAP'a yapılan bildirimde 2023 yılı kar payı dağıtım teklifine ilişkin kesinleşen genel kurul kararını duyurdu. Detaylar;
Net Karı Artan Şirket Hisse Başına 92,7 TL Temettü Verecek!
HABER GİRİŞ

Ticari ve özel araç uygulamaları için diferansiyel kovanı ile süspansiyon sistemi komponentlerini geliştirip üreten Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin genel kurulu kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da EGEEN koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına 6 Mayıs tarihindeki yönetim kurulunun temettü dağıtma teklifinin kabul edilip kesinlik kazandığı müjdesi çıktı.

Açıklamada, şirket yönetim kurulunun hisse başına brüt 103,00 TL, net 92,70 TL temettü dağıtılmasına ilişkin teklifinin genel kurulda kabul edilerek kesinleştiği bilgisi verildi.

Kar payı dağıtım tarihinin ise 29 Mayıs 2024 olarak kesinleştirildiği belirtildi.

EGEEN Temettü Dağıtım Tablosu Kesinleşti
Kaynak: KAP

Ege Endüstri, 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu, 06 Mayıs tarihinde KAP üzerinden duyurmuştu. 2023 genelinde toplam 696.243.397 TL net kar açıklayan şirket, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla net karını yüzde 11 oranında artırdığını bildirmişti.

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0.20 yükselerek 10.678,75 puandan başlarken, yazım itibarıyla biraz daha yükselerek 10.704,34 puandan işlem görüyor.

Endeksle paralel hareket ettiği gözlemlenen EGEEN hisselerin değeri ise yazım itibarıyla günlük yüzde 1,1‘lik yükselişle 13710 TL seviyesine çıkış göstermiş durumda.

EGEEN Hisseleri Bugün Yükseliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ege Endüstri hisseleri, uzun vadede de yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisselerin, yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 225 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.