Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Karı Artan Gıda Şirketi için Bir İlk! ABD’den İyi Haber Geldi!

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde Whole Foods Market Inc. ile kurulan iş ilişkisine dair açıklamada bulundu. Detaylar;
Net Karı Artan Gıda Şirketi için Bir İlk! ABD’den İyi Haber Geldi!
HABER GİRİŞ

Hisse performansı yıllık bazda yatırımcısını güldüren Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Whole Foods Market Inc. ile kurulan yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ELITE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, milyon dolarlık siparişin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirket bünyesinde uzun bir süredir Ar-Ge çalışmaları sürdürülen bebek maması üretim çalışmalarının sonuçlandığı ve nihai ürün haline getirildiği, hem organik hem konvansiyonel bebek mamalarının seri üretimi için hazırlıkların tamamlandığı ve alınan ilk siparişlere dair bilgilendirmelerin önceki aylarda yapıldığı anımsatıldı.

Açıklamanın devamında, ürün gamına yeni eklenen bebek ürünlerinin Amerika Birleşik Devletleri’nin büyük market zincirlerinden birisi olan Whole Foods Market, Inc’ye satışı konusunda yürütülen görüşmelerin olumlu sonuçlandığı duyuruldu. Bu doğrultuda toplam 1 milyon 178 bin 684 dolar tutarındaki ilk siparişin alındığı bilgisi verildi.

Whole Foods Market Inc.’in Amazon’un grup şirketlerinden birisi olup ABD’de bulunan 500’den fazla şubesinden ve online olarak organik ürün satışı yapmasından bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

Yaklaşık 15 farklı ürün için başlayan satışların zamanla diğer ürünleri de kapsaması için çalışmaların yürütüldüğüne de değinildi.

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 22 Haziran’da KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirketin net karının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artış gösterdiği bildirilmişti.

ELITE Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 1,78 değer kazanarak 10.872,56 puandan tamamlarken, ELITE hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve hafif düşüş yaşadı.

Yıllık zirvesi 65,95 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 0,4‘lük değer kaybıyla 26,92 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

ELITE Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Elite Naturel hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 46,6 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın