Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Holding Uzun ve Kısa Ulusal Not Görünümleri Stabil Olarak Belirlendi

JCR Eurasia tarafından kredi notu ve görünümü güncellenen Net Holding için hem iyimser hem de kötümser gelişmeler yorumlandı.
Net Holding Uzun ve Kısa Ulusal Not Görünümleri Stabil Olarak Belirlendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Net Holding A.Ş. bu sabah JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. tarafından bir güncelleme aldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaşılan bilgilere göre; uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para notları BB oldu. Görünümleri ise stabil olarak belirlendi.

Net Holding’in uzun vadeli ulusal notu A-(Trk) olurken, kısa vadeli uluslararası yabancı ve yerel para notları B oldu. Kısa vadeli ulusal notu ise A-1 (Trk) olarak güncellendi. Yapılan açıklamada şirketin not ve görünümünü etkileyen pozitif yönleri de yayımlandı.

Şirketin pozitif yönleri; 2020 yılında yaşanan ciddi bozulmanın ardından aşılama çalışmalarıyla birlikte 2021 yılında nakit yaratmadaki iyileşme sinyalleri, KKTC lüks konaklama ve şans oyunları sektöründeki güçlü konumu, KKTC ve Balkanlar’da büyüme stratejisinin sürdürülmesinin yanı sıra Ukrayna ve Arnavut gibi yeni pazarlara girme girişimleri, döviz ağırlıklı gelir yapısının yüksek piyasa oynaklığı altında döviz risklerini bir ölçüde dengelemesi şeklinde özetlendi.

Şirketin negatif yönleri ise Covid-19 belirsizliği, FAVÖK yaratma kapasitesindeki düşüş nedeniyle 2020’de zayıf borç karşılama göstergeleri, kur farkı giderlerinden oluşan artan finansman giderlerinin kârlılığı baskılaması, 2020 itibarıyla artan finansal yükümlülükler ve finansal kaldıraç, önemli bir kısmı yeniden değerleme artışlarından oluşan özkaynak yapısı olarak sıralandı.

Net Holding hisselerinin (NTHOL) durumunu incelediğimiz zaman Ağustos ortasında başlattığı yükseliş eğilimini koruduğu görülüyor.
Net Holding Hisseleri Düşüş Eğilimi
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler, 25 Kasım’da 5,66 liraya kadar yükselerek Mayıs ayı sonundan sonra gördüğü en yüksek seviyeye ulaştı. Ancak buradan bir geri dönüş sinyali gösteren hisselerde dünkü işlemlerde sakin bir düşüş gözlendi. Hisseler, 4,93 liraya kadar gerilerken, kapanışı 4,95 liradan yaptılar.

GCM Yatırım Banner

Net Holding hisselerinde aşağı yönde 4,90 ve 4,85 lirada bulunan destek noktaları izleniyor. Yukarı yönde ise 5,03 ve 5,11 liradaki direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık %5,35 oranında değer kaybettiği gözleniyor. Aylık bazda %15,11 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %61,23 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın