Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Holding Karar Verdi: Pay Geri Alımı Yolda!

Net Holding bugün KAP üzerinden ekonomik strateji ve likidite odaklı sürpriz bir karar alarak pay geri alımı yapacağını açıkladı. İşte detaylar;
Net Holding Karar Verdi: Pay Geri Alımı Yolda!
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bugün Net Holding A.Ş. pay geri alım işlemlerinin başlatılmasına ilişkin bildiri paylaştı. Net Holding Yönetim Kurulu’nun 13 Aralık 2023’teki (bugün) toplantısında konuşulan konuların detayları verildi.

17 Aralık 2020’de alınan karar ile şirket paylarının geri alımına konu edilebilecek azami pay sayısının 50 milyon adet ve azami fon tutarınınsa 175 milyon TL olarak belirlendiği anımsatıldı.

Söz konusu yönetim kurulu kararı kapsamında, 17 Aralık 2020 – 13. Aralık 2023 tarihleri arasında 21 milyon 644 bin 925 TL nominal bedelli pay adedi karşılığı 174 milyon 887 bin 419,06 TL tutarındaki geri alım gerçekleştirildiği kaydedildi. Sürecin 13 Aralık 2023 tarihi itibarıyla tamamlandığı bildirildi.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) “i-SPK.22.7 (14.02.2023 tarih ve 9/177 s.k.) sayılı İlke Kararı” kapsamında şirketin yönetim kurulu kararı ile genel kurul kararı aranmaksızın pay geri alma programı başlatabileceğine karar verildiği duyuruldu.

Kurul’un ikinci bir duyurusuna kadar uygulanmak üzere payları borsada işlem gören halka açık ortaklıkların yönetim kurulu kararı ile geri alım programının başlatılacağı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Ekonomik göstergeleri göz önünde bulundurduğuna işaret eden şirket, olası fiyat dalgalanmalarının etkisini azaltmak ve likidite sağlamak amacıyla yeni bir geri alım kararı aldığına dikkat çekti.

Borsa’da işlem gören şirket paylarına ilişkin geri alım işlemlerinin başlatılmasına ve geri alıma konu edilebilecek azami pay sayısının 28 milyon adet olmasına karar verdiği bildirildi.

Geri alıma konu edilebilecek azami fon tutarınınsa 560 milyon TL olarak belirlendiği paylaşılarak, geri alım işlemleri için öngörülen sürenin 31 Aralık 2025 olduğu bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.