Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Negatif Fransız Borsasının Kayıplarında Danone Öne Çıktı

Açılışın ardından negatif bölgeye gerileyen Fransız borsa endeksinde en kötü performanslardan biri Danone hisselerinde oldu.
Negatif Fransız Borsasının Kayıplarında Danone Öne Çıktı

Avrupa hisseleri bugün karışık seyrederken Fransız CAC 40 Endeksi ekside işlem görüyor. Haftanın ilk günü 6,673.10 puanda kapanış yapan gösterge endeks, bugünkü seansa 6,690.95 puanla başladı. Ancak pozitif açılışın ardından sert düşerek negatif bölgeye geriledi.

TSİ 11.00’da yüzde 0,10 ekside işlem gören endeksin gün içi hareket aralığı 6,662.79 – 6,692.14 puan oldu.
Fransız CAC 40 19 Ekim
KAYNAK: MarketWatch

Yazım sırasında endeksin en kötü performans sergileyen hisseleri arasında Danone yer aldı. Danone hisselerindeki düşüş, şirket cephesinde yaşanan gelişmelerle yönlendirildi.

Üçüncü çeyrek temel satışlarında yüzde 3,8’lik bir artış bildiren Danone, ikinci çeyrekteki yüzde 6,6’lık satış büyümesinden yavaşladı.

Fransız gıda devi, üçüncü çeyrekte artan maliyetlere ve yavaşlayan satış büyümesine rağmen 2021 rehberliğine bağlı kalırken yeni CEO’sunun karşılaştığı zorlukların ölçeğini vurguladı. Danone Finans Şefi Juergen Esser şöyle dedi:

“Sektördeki ve ötesindeki herkes gibi, her yerde enflasyonist baskılar görüyoruz. Malzeme maliyetlerinde artan enflasyon olarak başlayan şey, dünyanın birçok yerinde tedarik zincirimizi etkileyen yaygın kısıtlamalara dönüştü.”

Danone’nin ikinci yarıda yaklaşık yüzde 9’luk bir maliyet enflasyonu ile karşı karşıya olduğunu ekledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum