Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati’den Yeni Yıl Mesajı! “Türkiye’yi Bir Üst Lige Çıkaracağız”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni yıl mesajında önemli başarılara imza atılacağını vurguladı. Detaylar haberde...
Nebati’den Yeni Yıl Mesajı! “Türkiye’yi Bir Üst Lige Çıkaracağız”
HABER GİRİŞ

2023 yılına saatler kala siyasilerden yeni yıl mesajları gelmeye devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati konuya dair paylaşımda bulundu. “Önemli başarılara imza atacağımız bir yıl olması temennisi ile yeni yılın ülkemiz ve milletimiz için huzur ve sağlık dolu bir yıl olmasını diliyorum.” notuyla yeni yıl mesajını yayımladı.

Nebati, salgın sonrası döneme eklenen jeopolitik krizlerin yol açtığı emtia fiyatlarındaki artışlar başta olmak üzere ekonomik aktivitelerin zayıfladığı ve küresel ekonominin resesyon riskiyle karşı karşıya olduğu bir dönemin geride bırakıldığını belirtti.

Türkiye Ekonomi Modeli ile yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı büyümenin hedeflediğini bildirdi. Bu dönemin etkilerini bertaraf etmek ve Türkiye’yi bir üst lige çıkarmak için çalışmaları kararlılıkla sürdürdüklerini vurguladı.

Bakan Nebati, “Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılına gireceğimiz bu dönemde, ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hedeflerini, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla taçlandırmak ve yeni yılda daha müreffeh bir Türkiye’yi inşa etmek için ilgili her adımı atarak var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle 2023 yılının, milletimiz için sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yıl olmasını temenni eder, ülkemiz için önemli başarılara imza atacağımız bir sene olmasını dilerim” diyerek mesajını sonlandırdı.

Nebati, yakın bir zamanda ekonomide 2023 yılı hedeflerini paylaştı. Kur korumalı mevduat uygulamasının 2023’te de devam edeceğini söyledi. Ayrıca 2023-2025 dönemini kapsayan Orta Vadeli Programı’nın hazırlanmasıyla yapısal dönüşüme ilişkin yol haritasının belirlenmiş olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.