Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nebati’den The Economist’e Yanıt: Bizi İzlemeye Devam Edin!

Nebati, The Economist dergisinin Türkiye ekonomisi ile ilgili kullandığı ifadelere sessiz kalmadı. Bakan, hangi yanıtı verdi? İşte detaylar,
Nebati’den The Economist’e Yanıt: Bizi İzlemeye Devam Edin!
Son Güncelleme: 
Yorum

The Economist dergisi, yayınladığı bir podcastte, Türkiye ekonomisini ele alan ifadeler kullanmıştı. Dergi, Türkiye’deki enflasyona vurgu yaparak “Türkiye ekonomisinde ters giden bir şeyler var: Yükselen enflasyonun ortasında bile ekonomi büyüyor.” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, The Economist’in bu yorumuna sessiz kalmadı. Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla The Economist Dergisi’ne atıfta bulunarak yanıt verdi.

Bakanın özgüvenli ve iyimser cevabı sosyal medya üzerinde oldukça dikkat çekti.

“Cevap Çok Basit”

Nebati, sosyal medya hesabı üzerinden ters giden bir şeyin olmadığını belirterek “Cevap çok basit: Türkiye Ekonomi Modeli” dedi.

“Enflasyonun Belini Kırdığımızda…”

Nebati, enflasyonun belini kırdıklarında, hedeflerine ulaşmayla ilgili hiçbir engel kalmayacağını aktardı. Buna ek olarak kullandığı “Bizi izlemeye devam edin.” ifadeleri oldukça dikkat çekti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu