Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nebati Vergi İstisnasıyla İlgili Açıklama Yaptı

Nebati, yurt dışında çalışan Türk işçileri kapsayan gelir vergisi istisnası hakkında sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı. İşte detaylar,
Nebati Vergi İstisnasıyla İlgili Açıklama Yaptı
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçtiğimiz aylarda gündeme aldıkları yurt dışında çalışan işçilere yönelik olan gelir vergisi istisnası hakkında bilgiler verdi. Konuyla ilgili çalışmaları hızlandırdıklarının altını çizdi.

Nebati, “Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödülleri Başarı Töreni” kapsamında belirtilen yurt dışında çalışan işçilerin vergi sorununa yönelik ifadeleri içeren paylaşımı, Twitter’da sosyal medya hesabı üzerinden yaptı.

Konuyla ilgili çalışmaları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları çerçevesinde hızlandırdıklarını, firmaların ve insanların önünü açacaklarını belirtti.

Erdoğan, gün içinde Ankara’da düzenlenen Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödül Töreni’nde konuşma yapmıştı.

Türkiye’nin, dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhit listesinde 48 firmayla yer aldığını ve iftihar verici bir yerde bulunduğunu dile getirdi.

Küresel çapta meydana gelen krizlerin en çok müteahhitlik sektörünü etkilediğini kaydeden Erdoğan, tüm bunlara rağmen firmaların Türkiye’yi başarıyla temsil etmelerinden memnun olduğunu aktardı.

Konuşmasında, yaptıkları yatırımlardan bahsetti ve müteahhitlik hizmetleri ile ilgili hedeflere değindi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu