Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati: Türkiye’deki Veriler Dünyanın Tersine Bir Noktaya Geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Brüksel'de kurulan temaslarda Türkiye'nin farklılığının en iyi şekilde görüldüğünü dile getirdi. Detaylar haberde...
Nebati: Türkiye’deki Veriler Dünyanın Tersine Bir Noktaya Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu’nda (AP) “Türkiye Ekonomi Modeli” konulu panelde bir konuşma gerçekleştirdi. Brüksel’de gerçekleşen bu temaslara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Bakan Nebati, program kapsamında Türkiye ekonomisini merak eden parlamenterlere sunum yapıldığını kaydetti. Bir yıl içerisinde Türkiye Ekonomi Modeli ile elde edilmiş çıktıların milletvekilleriyle paylaşılmasının oldukça verimli olduğunu kaydetti.

“Türkiye’nin Farklılığı En İyi Şekilde Görüldü”

Nebati, geçen yılın dünya genelinde zor geçtiğine işaret ederek, Avrupalı yetkililere Türkiye’deki ekonomik sonuçların kendi ülkelerinden farklı olduğunu söylediklerini belirtti.

Söz konusu toplantı ile Türkiye’nin farklılığını en iyi şekilde görüldüğüne değindi. Nebati, “Buraya biraz daha sık gelip Türk ekonomisinin ayrıntılarını ve elde edilmiş olan başarıları anlatmakta fayda var.” dedi.

Bakan, dünyanın birçok ülkesinin parlamentolarında, sokaklarında, iş dünyasında 2022’nin nasıl geçeceğini tartıştıkların söyledi. Bütün verilerin dünyanı küçüleceğin, ticaretin daralacağına yönelik olduğunda Türkiye’deki verilerin dünyanı tersine bir noktaya geldiğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

“Türkiye Avrupa’nın Taleplerini Çok Hızlı Bir Şekilde Gerçekleştirecek Potansiyele Sahip”

Hazine ve Maliye Bakanı, AB Komisyonu’nun ekonomiden sorumlu üyesi Paolo Gentiloni ve genişlemeden sorumlu üyesi Oliver Varhelyi ile görüşeceğini söyledi.

Her iki AB komiserlerinin daha önce Türkiye’deki göstergelerin dünya ülkeleri açısından farklı olduğunu gördüklerini bildirdi. Türkiye Ekonomi Modeli ile son bir yılda elde edilen kazanımların hangi araçlarla gerçekleştirildiğinin merak edildiğini söyledi.

Türkiye’nin bulunduğu coğrafi ortam itibarıyla çok güçlü bir yapıya sahip olduğunu aktaran Nebati, güçlü bir nüfusa sahip olunduğunu bildirdi. Ayrıca Türkiye’nin tam bir üretim üssü olduğunu belirterek Avrupa’nın taleplerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirecek potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.