Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati: Tasarruf Sahiplerinin Üçte Biri KKM Hesabını Seçiyor

Nureddin Nebati, Kur Korumalı Mevduat hesabını haksızca eleştirenlere yönelik söylemlerde bulundu. İşte detaylar;
Nebati: Tasarruf Sahiplerinin Üçte Biri KKM Hesabını Seçiyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün resmi Twitter hesabından kur korumalı mevduat (KKM) hesabı ile ilgili bir dizi açıklamada bulundu.

Nebati, açıklamasında vatandaşın döviz tasarruflarını Kur Korumalı TL Mevduat hesabına çevirerek ülke ekonomisine katkı sağlandığını vurguladı.

Tasarruf sahiplerinin üçte birinin döviz yerine KKM hesabına yatırım yapmayı tercih ettiğini bildiren Nebati, böylece hem ekonomik büyümeye destek olunduğunu hem tasarruf edildiğini bildirdi.

KKM hesabına yatırım yapan kişilerin, döviz kurlarında manipülasyon yapmak isteyen kötü niyetli güçlerin yoluna taş koyduğunu vurguladı.

Bakan Nebati Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ettiğini belirterek, hesabın bütünlük için önemli bir enstrüman olduğunu nitelendirdi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’de enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketlerinin önüne geçmek için KKM hesabında tasarruf edilerek, vatandaş ile birlik olmanın sağlandığının altını çizdi.

KKM ile 241,3 Milyar Lira Vergiden Feragat Edildi!

Bakan Nebati geçen ay yaptığı açıklama ile kurun seviyesinden ziyade oynaklığının azaltılmış olmasının olumlu bir gösterge olduğunu iletmişti.

KKM uygulamasının devreye alınması durumunda kurun sebep olduğu oynaklığın çok daha fazla olabileceğine işaret ederek, 241,3 milyar lira vergiden feragat edildiğini duyurmuştu.

Alım gücünü iyileştirmek için kamu maliyesinde disiplinden taviz vermeden destekleyici politikaların süreceğinin, ileriki dönemde de enflasyonla mücadelede kararlı adımlar atmaya devam edileceğini vurgulamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.