Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nebati: Konutta Fırsatçılık Yapanlara Müsamaha Göstermeyeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Erdoğan’ın açıkladığı konut finansmanı paketinden sonra birden artan konut fiyatları hakkında açıklama yaptı.
Nebati: Konutta Fırsatçılık Yapanlara Müsamaha Göstermeyeceğiz
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı konut finansmanı paketlerine yönelik bugün ikinci kez açıklama yaptı. Bakan Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Erdoğan’ın açıklamasının ardından yükselen konut fiyatlarına ilişkin açıklamada bulundu.

Konut Finansmanı Projesi’nin temel amacının uygun maliyetle ev sahibi olma avantajının yanı sıra, vatandaşları konut fiyatlarındaki dalgalanmadan korumak olduğunu söyledi.

Vatandaşların konut fiyatlarındaki artışlardan etkilenmemeleri için KOBİ ve KOBİ dışı inşaat firmalarına 1 yıl boyunca konut satış fiyatlarını sabit tutmaları kaydıyla belirli bir kaynak ayrıldığını hatırlattı.

Açıklamasında, “Tüm bu çabalara rağmen, bazı internet sitelerinde birtakım fırsatçıların serbest piyasa ilkesiyle asla bağdaşmayacak bir şekilde konut fiyatlarında gerçekleştirdiği fahiş artışları çok detaylı bir şekilde yakından takip ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

Fahiş fiyat artışlarına karşı var güçleriyle çalışacaklarını, devreye alınan uygulamalarla fırsatçılık yapmaya, vatandaşı mağdur etmeye çalışanlar hakkında gerekli adımların atılacağını ve asla müsamaha göstermeyeceklerini sözlerine ekledi.

Bakan Nebati, bugün yaptığı açıklamada Kabine toplantısında alınan 3 paket hakkında detayları paylaştı.

Söz konusu 3 paketi ise; İlk Evim Konut Finansman Paketi, Genişletilmiş Konut Finansman Paketi ve İnşaat Sektörüne Özel Kredi Garanti Paketi olarak sıraladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu