Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati: Konutta Fırsatçılık Yapanlara Müsamaha Göstermeyeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Erdoğan’ın açıkladığı konut finansmanı paketinden sonra birden artan konut fiyatları hakkında açıklama yaptı.
Nebati: Konutta Fırsatçılık Yapanlara Müsamaha Göstermeyeceğiz
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı konut finansmanı paketlerine yönelik bugün ikinci kez açıklama yaptı. Bakan Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Erdoğan’ın açıklamasının ardından yükselen konut fiyatlarına ilişkin açıklamada bulundu.

Konut Finansmanı Projesi’nin temel amacının uygun maliyetle ev sahibi olma avantajının yanı sıra, vatandaşları konut fiyatlarındaki dalgalanmadan korumak olduğunu söyledi.

Vatandaşların konut fiyatlarındaki artışlardan etkilenmemeleri için KOBİ ve KOBİ dışı inşaat firmalarına 1 yıl boyunca konut satış fiyatlarını sabit tutmaları kaydıyla belirli bir kaynak ayrıldığını hatırlattı.

Açıklamasında, “Tüm bu çabalara rağmen, bazı internet sitelerinde birtakım fırsatçıların serbest piyasa ilkesiyle asla bağdaşmayacak bir şekilde konut fiyatlarında gerçekleştirdiği fahiş artışları çok detaylı bir şekilde yakından takip ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

Fahiş fiyat artışlarına karşı var güçleriyle çalışacaklarını, devreye alınan uygulamalarla fırsatçılık yapmaya, vatandaşı mağdur etmeye çalışanlar hakkında gerekli adımların atılacağını ve asla müsamaha göstermeyeceklerini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Bakan Nebati, bugün yaptığı açıklamada Kabine toplantısında alınan 3 paket hakkında detayları paylaştı.

Söz konusu 3 paketi ise; İlk Evim Konut Finansman Paketi, Genişletilmiş Konut Finansman Paketi ve İnşaat Sektörüne Özel Kredi Garanti Paketi olarak sıraladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.