Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati İzmir İktisat Kongresi’nde: Ekonomide Bağımsızlık Vurgusu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İzmir İktisat Kongresi’ne ilişkin değerlendirmede bulundu. Ayrıntılar geliyor...
Nebati İzmir İktisat Kongresi’nde: Ekonomide Bağımsızlık Vurgusu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İzmir İktisat Kongresi’ne dair açıklamalarda bulundu. Nebati’nin konuşmasının satır başlarında, Türkiye ekonomisinin geleceğine dair görüşleri yer aldı.

Bakan Nebati, 100. yılında İzmir İktisat Kongresi’nde bağımsız, özgür Türkiye’nin güçlü ekonomisinin konuşulacağı, yurt dışından yabancı konukların geldiği, ikinci yüzyıla hazırlıkların yapıldığı, Türkiye Yüzyılı’na uygun şekilde yüksek katılımlı oturumlarla politikaların oluşturulacağı bir toplantı silsilesi gerçekleştirileceğini söyledi.

İlk kez 100 yıl önce gerçekleştirilen İzmir İktisat Kongresi’nde alınan kararlara atıfta bulunan Nebati, o tarihin, Türkiye’deki iş adamı, işçi, çiftçi, memur gibi birçok kesimin temsilci olarak katıldığı ve bağımsız iktisat politikalarının kararlarının alındığı bir gün olduğunu vurguladı.

Bakan Nebati, 1923 yılında bağımsız Türkiye iktisat politikalarının belirlendiği ve milli söylemlerin geliştirildiği binada, aynı şeyleri, geliştirilmiş enstrümanların yoğun olarak kullanıldığı Türkiye Ekonomi Modeli’yle uygulamaya aldıklarını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Kongre’de ele alınacak Türkiye Ekonomi Modeli ile ilgili aktif ve dinamik nüfusuyla üretim merkezi olması nedeniyle sürekli güncellemelerin yapılması gereken bir ekonomi olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Kovid-19 salgını ile küreselleşen dünyadaki toplumların adeta bir insan bünyesi gibi olduğunun anlaşıldığını anlatan Nebati, herhangi bir yerde bir sorun yaşandığında bunun dünyanın her yerinde hissedildiğini ifade etti.

Bakan Nebati, İzmir İktisat Kongresi’nde alınacak kararlarla yol gösterici politikaların, Türkiye Ekonomi Modeli’nin dönüştürülmesine, ortaya çıkabilecek aksaklıkların giderilmesine aynı zamanda da güncel değişikliklerin hızlı bir şekilde uyumunun sağlanmasına katkı vereceğini belirtti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.