Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati: Enflasyonla Mücadelede Paydaşlarla Çalışmalar Yürütülüyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonla mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü belirterek, konut fiyatları hakkında konuştu.
Nebati: Enflasyonla Mücadelede Paydaşlarla Çalışmalar Yürütülüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Finansal Kurumlar Birliği 10. Olağan Genel Kurulu’nda enflasyon ve konut fiyatlarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Enflasyonla mücadele kapsamında paydaşlarla çalışmaların yürütüldüğünü söyleyen Nebati, “Dün farklı sektörlerde temsilcilerle oldukça verimli toplantılar gerçekleştirdik ve bu toplantılara devam edeceğiz. Enflasyon meselesini birlikte masaya yatırdık. Kendilerinin bu kapsamda arttığımız bütün adımlarımızı takdir ettiklerini bizlerin çalışmalarını destekleyici olarak kendi fiyat politikalarına yönelik çeşitli adımlar atmaya dair planlamalarının olduğunu görmekten büyük bir memnuniyet duyduk.” dedi.

Enflasyonla mücadelenin topyekün mücadele olduğu sürece başarıya olan inançlarının da tam olduğunu ifade etti. Hükümetin çalışmalarının yanında iş insanlarının da ellerinin taşın altına sokmasının, başarıya ulaşılması için kritik önemde olduğunu sözlerine ekledi.

Enflasyon mücadele timleri sayesinde fahiş fiyat, stokçuluk ve fiyat manipülasyonuna asla izin vermediklerini belirtti. Bunların önlenmesi için her türlü tedbiri aldıklarını ve almaya devam ettiklerini söyledi.

Her ay düzenli olarak Fiyat İstikrar Komitesi’nde arz güvenliği konusunda yeni politikaların oluşturulmasını kararlaştırdıklarını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Önümüzdeki süreçte atılacak adımlarla halkın refah seviyesi ve alım gücünü yükseltmeyi hedeflediklerini, vergisel düzenlemelerin yanında yatırımları desteklemeye yönelik kredilere de önem verdiklerini dile getirdi.

Konut sektörü hakkında da yorum yapan Nebati, “Hem konut arzını artırıyoruz hem de vatandaşın uygun finansmanla konut sahibi olmasını sağlıyoruz.” dedi. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaları destekleyerek, konutta fiyat artışı yapanlara göz yummayacaklarını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.