Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NATO’dan İsveç Konusunda Türkiye’nin Kararına Yorum

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliği hakkındaki kararına yönelik değerlendirmede bulundu. Detaylar haberde...
NATO’dan İsveç Konusunda Türkiye’nin Kararına Yorum

Uzun süredir İsveç’in NATO’ya üyeliğini onaylamayan Türkiye’den dün dikkat çeken bir adım geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan İsveç’in NATO’ya katılım protokolü TBMM’ye sevk edildi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile görüşmesinden sonra değerlendirmede bulundu.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, katılım protokolünün TBMM’ye sevk edilmesini memnuniyetle karşıladığını söyledi.

İsveç’in taahhütleri yerine getirdiğini vurgulayan Stoltenberg, “ İsveç, anayasasını değiştirmiş, yasalarını değiştirmiş, terörle mücadele işbirliğini genişletmiş ve Türkiye’ye silah ihracatına devam etmiştir.” dedi.

Hiçbir NATO müttefikinin terör saldırılarından Türkiye kadar zarar görmediğini belirterek, meşru güvenlik endişelerinin İsveç’in üyeliğini ilerletebilecek şekilde ele alındığı için memnun olduğunu söyledi.

Yüksek askeri imkanlara sahip olan İsveç’in katılımın NATO’yu daha güçlü kılacağını söyledi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

İsveç’in NATO üyeliğine henüz Macaristan’ın onay vermediğini hatırlatarak, “Şu anda onay vermeyen iki ülke bulunduğuna göre Macaristan’ın bu süreci geciktirmeyeceğini düşünüyorum.” dedi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu