Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nat Rothschild Türk Kablo Şirketi Murat Ticaret’i Satın Aldı

Dünyaca bilinen Rothschild ailesi üyesi Nat Rothschild’a ait Volex şirketinin Murat Ticaret ve Kablo A.Ş.’yi satın aldığı açıklandı. Detaylar haberde..
Nat Rothschild Türk Kablo Şirketi Murat Ticaret’i Satın Aldı
Yorum

Dünyanın en zengin ailelerinden biri olan Rothschild’ın önemli bir üyesi olarak bilinen ve gelişmekte olan pazarlarda metal, maden ve doğal kaynaklar üzerine yatırım danışmanlığı yapan JNR Limited’in Başkanı Nat Rothschild’in, Türk şirketi Murat Ticaret ve Kablo A.Ş.’yi satın aldığı duyuruldu.

Patronlar Dünyası’nda yer alan haberde Nat Rothschild’a ait Volex şirketi söz konusu satın almayı gerçekleştirdiği bildirildi. Volex, Murat Ticaret için 178 milyon euro ödeyeceği açıklandı.

Murat Ticaret’in Çin’den ABD’ye, Meksika’dan İtalya’ya kadar 16 ülkede fabrikası olduğu belirtildi. Bu kapsamda Volex’in yaptığı en büyük satın alma işlemi olarak bilindiği aktarıldı.

Volex’in böylece Türkiye’ye de girmiş olacağı kaydedildi.

Rothschild’in geçen yıl Volex’in 2027 mali yılının sonuna kadar 1,2 milyar dolar gelir elde edeceğini belirttiği vurgulandı.
Söz konusu şirketin şu anda 22 ülkede 8.000 kişiye istihdam sağladığı bildirildi.

Murat Ticaret Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilerde 1969 yılından bu yana otomotiv endüstrisine hizmet veren bir Kablo Donanım Şirketi olduğu belirtildi.

Merkezi Türkiye’de bulunan Murat Ticaret’in, dünya standartlarında elektrik kablo demetleri, otomotiv akü kabloları ve OEM’lere TIER 1 tedarikçisi üretmekte olduğu kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu