Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Narendra Modi: BRICS Küresel Ekonomi için Bir Umut Işığı

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, 15. BRICS Liderler Zirvesi'nde konuşurken birliğin ekonomik zorluklarla mücadeledeki rolünü ön plana çıkardı. Detaylar haberde;
Narendra Modi: BRICS Küresel Ekonomi için Bir Umut Işığı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg kentinde düzenlenen 15. BRICS Liderler Zirvesi’nde açıklamalarda bulundu ve birliğin küresel ekonomi için taşıdığı öneme değindi.

BRICS’in ekonomik zorluklarla mücadeledeki rolüne dikkat çeken Modi, birliğin ekonomik iş birliğinin geliştirilmesinde hayati bir rol oynadığını söyledi.

“BRICS Aynı Rolü Üstlenmeyi Sürdürüyor”

“BRICS ve Afrika: Karşılıklı Hızlandırılmış Büyüme, Sürdürülebilir Kalkınma ve Kapsayıcı Çok Taraflılık İçin Ortaklık” temasıyla düzenlenen zirvede konuşan isim, ilk BRICS Zirvesi’nin düzenlendiği 2009 yılında dünyanın büyük bir ekonomik krizden yeni çıktığını hatırlattı.

Birliğin, o dönemde küresel ekonomi için bir umut ışığı olarak ortaya çıktığını ve günümüzde Kovid-19 salgını, uluslararası gerginlikler ve anlaşmazlıklar ortamında yine aynı rolü üstlendiğini ifade etti.

Ülkesi Hindistan’ın son dönemdeki krizleri ve küresel zorlukları ekonomik iyileşme fırsatlarına dönüştürdüğünü söylerken Hindistan’ın yakın geçmişte reformlar geliştirdiğini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

“Hindistan Yakında 5 Trilyon Dolarlık Bir Ekonomi Haline Gelecek”

Ülke ekonomisinin kısa süre içinde 5 trilyon dolarlık bir ekonomi haline geleceğinin altını çizen Hindistan Başbakanı, teknolojiden yararlanarak finansal kapsayıcılık yolunda büyük bir adım atıldığını ve Hindistan’ın dünyada en fazla dijital işlemin yapıldığı ülke konumunda olduğunu belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @narendramodi

Altyapılar için ayrılan 120 milyar dolar bütçeyle demir, kara ve hava yolları gibi alanlarda hızlı gelişmelerin hayata geçirildiğini söyleyen isim, yatırım ve üretim teşvikleri sayesinde Hindistan’ın imalat sektörünün rekabetçi hale geldiğini, ülkede lojistik maliyetlerinin düştüğünü ifade etti.

Son dokuz yılda halkın gelirinin yaklaşık üç kat arttığına da değinen Modi, Hindistan’ın ekonomik kalkınmasında kadın nüfusun katılımının dikkat çekici bir artış gösterdiğini de belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın