Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Naci Görür Depremin Devamı için Bolu’yu İşaret Etti

Çok sayıda ili vurması beklenen Marmara depremi beklenirken Bolu’da sık sık yaşanan depremler için Prof. Dr. Naci Görür’den açıklama geldi.
Naci Görür Depremin Devamı için Bolu’yu İşaret Etti
HABER GİRİŞ

Türkiye, yıldönümü yaklaşan Kahramanmaraş merkezli depremlerin travmasını atlatamadan başka illerden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Marmara depremi için uyarılarını sürdüren Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, bu sabah saatlerinde Bolu’da yaşanan deprem için değerlendirmede bulundu.

Bolu’da son haftalarda aynı bölgede yaşanan depremler için uyarıda bulunan Görür, bölgedeki fay hattından benzer atakların gelmesinin muhtemel göründüğü haberini verdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı‘nın (AFAD) belirlemelerine göre 3,9 büyüklüğünde, 10.7 kilometre derinliğinde ve Kandilli Rasathanesi’ne göre ise 4.1 şiddetinde olan depremin neden olduğu fay hattı hakkında sosyal medya hesabı üzerinden bilgi vererek şöyle söyledi:

“KAF’ın kuzey kolu Bolu yöresinde tam olarak kırılıp ana kola ulaşamadı. Bu nedenle bu nitelikli depremler buralarda beklenebilir.”

1999 yılında yaşanan depremden etkilenen Bolu’nun Mesciçele köyünde bulunan ve daha önceki depremde kırılan KAF’ın yeni depremlere açık olduğu uyarısını yaptı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın