Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Musk’tan Twitter için İş İlanı: Aptal CEO Aranıyor!

Milyarder Elon Musk, Twitter yöneticiliğinden istifa edeceğini ve yerine görevi üstlenecek yeterince aptal birini aradığını açıkladı. İşte detaylar;
Musk’tan Twitter için İş İlanı: Aptal CEO Aranıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Teknoloji milyarderi Elon Musk, Twitter CEO’su olarak bulunduğu görevinden yerine birini bulduğunda ayrılacağını açıkladı. Görevini bırakacağını bildiren Musk, ayrılığının ardından sosyal medya platformunun bazı önemli bölümlerini yöneteceğini kaydetti.

Musk açıklamasını resmi Twitter hesabından yaparak, “İşi alacak kadar aptal birini bulur bulmaz CEO’luktan istifa edeceğim! Bundan sonra sadece yazılım ve sunucu ekiplerini yöneteceğim.” ifadelerini kullandı.

Anket Sonuçları Musk’ın İstifa Etmesi Yönünde Geldi

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın da CEO’su olan Musk’ın, Ekim ayında Twitter’ı satın alması Tesla yatırımcıları tarafından tartışmalara yol açmıştı. Kişisel olarak Tesla’nın üretiminde de yer alan Musk’ın bu yatırımla dikkatinin dağılacağı savunuluyordu.

Tüm bu söylentiler üzerine Musk, Twitter hesabından Pazar akşamı bir anket başlatarak kullanıcılara, “Twitter başkanı olarak istifa etmeli miyim? Bu anketin sonuçlarına uyacağım.” diyerek soru yöneltti.

Ankette yaklaşık 17,5 milyon kişi katıldı. Katılımcıların yüzde 57,5’i “evet” oyu verirken, yüzde 42,5’i “hayır” oyu kullandı.

GCM Yatırım Banner

Twitter’ın Eski Haline Getirilmesi Talep Ediliyor

Twitter’ın gizlilik politikasında yapılan değişiklikler ile Avrupa’daki haber kuruluşları, savunuculuk grupları ve yetkililerden kınama alan gazeteci hesaplarının askıya alınmasının anket sonuçlarına yansıdığı öngörüldü. Çoğu kullanıcı Twitter’ın eski haline getirilmesini istiyor.

ABD’nin günlük finans ve haber gazetesi Wall Street, Musk’a istifa etmesi için haftalardır çağrıda bulunuyordu. Hatta son zamanlarda Reuters’ın haberine göre Tesla boğaları da Musk’ın sosyal medya platformuna odaklanarak Tesla yönetiminden uzaklaşmasını istiyordu.

Anket sonuçlarının üzerine Musk açıklamada bulunarak, yapması gereken çok şey olduğunu ve bir Twitter CEO’su arayacağını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.