Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Musk’ın Twitter Hamleleri Bitmiyor: Hedefte Parodi Hesaplar Var

Twitter’ı satın aldıktan sonra sürekli yeni kararlar duyuran Elon Musk, parodi hesapları uyardı! Kalıcı olarak askıya alınacak.
Musk’ın Twitter Hamleleri Bitmiyor: Hedefte Parodi Hesaplar Var
HABER GİRİŞ

Elektrikli araç Tesla ve SpaceX’in CEO’u Elon Musk, aldığı sıra dışı kararlarla gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerde 44 milyar dolar bedelle Twitter’ı satın alan Musk, geldiği gibi devrim niteliğinde kararlar aldı. Yaptığı her açıklama dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da büyük tepkilere yol açtı.

Pazar günü yaptığı paylaşımda ise bundan sonra açık bir şekilde parodi olduğunu belirtmeyen hesapların, kalıcı olarak askıya alınacağını duyurdu.

Yaptığı açıklamada, daha önce askıya alınmadan önce bir uyarı yayınladıklarını fakat şu anda herhangi bir uyarı yollanmayacağını söyledi.

Musk Parodi Hesap Açıklaması
Kaynak: Twitter/Elon Musk

Twitter’ın en doğru bilgi kaynağı haline gelmesi gerektiğini ve bunun kendilerinin görevi olduğunu söyleyen Musk’a on binlerce cevap geldi.

Bunlar arasında Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey de yer alıyor. Dorsey “Kime göre doğru? şeklinde kısa bir soru yöneltti.

GCM Yatırım Banner

Elon Musk Çalışanların Yarısını İşten Çıkardı

Platformu aldıktan sonra ilk iş olarak mavi tık onaylı hesaplar için bir düzenleme getirdi. Halkın bu hizmete ücretsiz erişemeyeceğini söyleyen Musk, her ay 8 dolar vermesi gerektiğini duyurdu.

Bunun ardından çalışanlarının neredeyse yarısını işten çıkardı. Twitter’ın kurucusu Dorsey ise bu hafta sonu yaptığı açıklamada toplu işten çıkarmalarla ilgili olarak “Birçoğunun bana kızgın olduğunun farkındayım. Herkesin bu durumda olmasının sorumluluğu bana ait. Şirketi çok hızlı büyüttüm. Bunun için özür dilerim.” ifadesini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.