Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MÜSİAD’dan 10 İlde Deprem Seferberliği

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından oluşturulan kriz masası ile yardımlarını sürdürüyor. Detaylar haberde;
MÜSİAD’dan 10 İlde Deprem Seferberliği
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Kahramanmaraş merkezli şiddetli depremlerin ardından harekete geçti. Genel Başkan Mahmut Asmalı, oluşturulan kriz masası ile yaraları sarmak için süratle harekete geçtiklerini söyledi.

Kahramanmaraş’ta açıklamalarda bulunan Asmalı, “Gün birlik olma, beraber olma günü” mesajını verdi.

Depremin yaşandığı ilk andan itibaren dernek olarak tüm olanakların seferber edildiği ve oluşturulan kriz masası ile afet bölgesinden gelen bilgilerin ve taleplerin yurt içi ve yurt dışı şubeleri de koordine ederek süratle yerine getirilmeye çalışıldığı belirtildi.

MÜSİAD ekiplerinin, birçok bölgeye temel ihtiyaç maddesi, gıda yardımı ve arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere iş makinesi gönderdiği ifade edildi.

MÜSİAD, Her İl için Örgütlendi

Yurt içindeki tüm şubeleri, depremden etkilenen 10 ille eşleştirdiklerini belirten Asmalı, her ilden sorumlu acil yardım ekipleri oluşturduklarının altını çizdi.

Şimdi Kayıt Olun

MÜSİAD Kriz Masası koordinasyonunda depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda dernek üyelerinin katkılarıyla hazırlanan 2 binden fazla temel ihtiyaç ve gıda maddesi taşıyan 500’den fazla tır, lojistik destek aracı ve iş makinesinin bölgeye sevk edildiği bilgisi verildi.

Paratic Placeholder 640x360
Kaynak: Twitter / @MUSIAD

Başkan Asmalı, bu yardımların büyük bir bölümünün afet bölgesine ulaştığını ve iş makinelerinin arama kurtarma çalışmalarına başladığını söyledi. Ayrıca, 100 tane karavanın depremden etkilenen vatandaşların kullanımına sunulduğunu ve üye firmalar tarafından hazırlanan prefabrik yapıların da bölgeye sevk edileceğini bildirdi.

“Olağanüstü bir durumdan geçiyoruz. Ülkemiz büyük bir imtihan veriyor. MÜSİAD olarak böyle elim bir hadiseye kayıtsız kalamazdık. Bölge halkı için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Gün birlik olma günü, beraber olma günü” diyen Asmalı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yurt içi şubelerimizle birlikte 10 ilimizi diğer illerimizle eşleştirdik. Tüm birimlerimizle, Allah razı olsun gerek gıda yardımı gerek iş makineleri gerekse diğer yardımlar için seferber olmuş durumdayız. Kahramanmaraş’ta sahada gelişmeleri yerinde takip ettik. Olağanüstü bir durumdan geçiyoruz. Ülkemiz büyük bir imtihan veriyor. MÜSİAD olarak böyle elim bir hadiseye kayıtsız kalamazdık. Genel Merkezimizde bir kriz ekibi oluşturduk ve yurt içi-yurt dışı şubelerimizle tam bir seferberlik ilan ettik.”

Kriz ekibinin, afet bölgesinden gelen bilgileri ve talepleri tüm şubelere ihtiyaçlar doğrultusunda paylaştırdığını belirten Asmalı, bu sürecin üstesinden hep birlikte geleceklerine inandığını ve giden kayıpları geri getiremeyeceklerinin ama en azından yaralılara, geride kalanlara zamanında müdahale ile dertlerine derman olabileceklerini söyledi.

Paratic Placeholder 640x360
Kaynak: Twitter / @MUSIAD

Asmalı sözlerini “En önemlisi de büyük bir travma yaşayan bölge halkı var. Aynı zamanda burada soğuk bir hava hâkim. Dolayısıyla bölge halkımızın yanında olmamız lazım. Bizler de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun, milletimizi muhafaza etsin. Gün birlik olma günü, beraber olma günü” şeklinde sonlandırdı.

Bölgelere Yardımlar Sürüyor

MÜSİAD Twitter hesabından yapılan son paylaşımda, derneğin Batman’dan yola çıkan gıda aracının Adıyaman’a ulaştığı, depremden etkilenen vatandaşlar için 2000 kişi kapasiteli seyyar mutfak kurulumunu tamamlayan gönüllülerin afet bölgesinde sıcak yemek servisine başladığı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.