Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MÜSİAD Başkanı: Enflasyon Rakamı Umut Verici

MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, bugün TÜİK tarafından açıklanan Haziran ayı enflasyon oranının umut verici bir gelişme olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
MÜSİAD Başkanı: Enflasyon Rakamı Umut Verici
Yorum

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, bugün Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Haziran ayı enflasyon rakamı hakkında değerlendirmede bulundu.

MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, yıllık enflasyonun yüzde 38,21’le son 1,5 yılın en düşük seviyesine gerilediğini söyledi.

Söz konusu bu rakamların Türkiye’nin, önümüzdeki aylarda geçmiş döneme kıyasla daha makul fiyat artışlarıyla karşı karşıya olacağına yönelik beklentinin teyit etmesi bakımından, umut verici bir gelişme olduğunu aktardı.

Asmalı bunun yanında TÜİK tarafından açıklanan Haziran ayı yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) raporuna değinerek yıllık artışın son 25 ayın en düşük değeri olan yüzde 40,42’ye gerilediğini bildirdi.

Böylece tüketici ve üretici fiyatları arasındaki makasın gözle görünür bir şekilde daraldığını, fiyat istikrarının sağlanmasına dair önemli bir eşik atlandığını söyledi.

MÜSİAD Başkanı Asmalı, enflasyonla mücadele kapsamında politikaların sürdürülmesinin reel sektörün beklentilerinin olumlu yönde değişmesinde önemli bir rol oynadığını kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu