Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mülakatsız Personel Alımı Müjdesi! Bakan Koca Açıkladı

Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada, bakanlık bünyesine mülakatsız personel alımı sürecinin devam ettiğini söyleyerek müjdeyi verdi. Detaylar haberde;
Mülakatsız Personel Alımı Müjdesi! Bakan Koca Açıkladı
HABER GİRİŞ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantı’nın ardından işçi alımıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kısa süre içinde bakanlığa 8 bin işçi alınacağını duyuran Bakan Koca açıklamasında, İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞ-KUR) başvuruları arasından yapılacak personel alımında mülakatın olmayacağını bildirdi.

İŞ-KUR aracılığıyla yapılacak başvurularda kura ile 8 bin işçi alımının yapılacağını kaydederek, alım sürecinin oldukça hızlı bir şekilde tamamlanacağının altını çizdi.

Bakanlık merkezinde noter huzurunda ve YouTube üzerinden canlı yayınla kura çekilişinin yapılacağını söyleyen Koca, kura çekilişinin ardından mülakat yapılmadan atama işlemlerinin tamamlanacağını vurguladı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) sonuçlarının ardından sözleşmeli pozisyonlara 27 bin kişinin mülakat süreci olmadan atamalarının yapıldığını belirtti. Bu alıma ek, çok kısa bir süre içerisinde 8 bin işçi daha alınacağını ekledi.

Bakan, ÖSYM’nin “Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Sonuçları”nın yakın zamanda açıklanacağına işaret eden Koca, yeni yasa ile birlikte sözleşmeli kadro sayısında 9 bin artış olduğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Bu artışla birlikte tüm yan dal uzmanlarının sözleşmeli olabileceğine dikkat çeken Koca, başlangıçta Ankara ve İstanbul dışında bütün yan dal uzmanlarının artık sözleşmeli olacağını aktardı.

Bakan Koca açıklamasında, “Kadro sayısının süreçte artışıyla bütün yan dal uzmanları sözleşmeli olabilme imkanına kavuşacaklar. Tercih sonuçlarının ÖSYM tarafından önümüzdeki günlerde açıklanmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın