Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Muharrem İnce’den Yeni Bir İttifak Oluşumuna Yeşil Işık

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Erdoğan'ı hedef alarak ülkeyi artık yönetemediğini ve gitmesi gerektiğini savundu. Haberin detayları aşağıda;
Muharrem İnce’den Yeni Bir İttifak Oluşumuna Yeşil Işık
Son Güncelleme: 
Yorum

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Fatih Portakal’ın YouTube kanalına konuk oldu. İnce kanalda yeni bir ittifak oluşturacaklarını açıkladı. Söz konusu ittifakın Zafer Partisi, Memleket Partisi, Adalet Partisi ve Doğru Partisi ile görüşmeler sonucunda netleşeceğini sonrasında duyuracaklarını bildirdi.

Genel Başkan İnce, dört partiden oluşması beklenen ittifakın Anıtkabir’de yapılacağı ortak bir açıklamayla hakkında konuştu. Partilerin temel konularda anlaştığını kaydetti.

İnce, “Netameli konuları tartışıyoruz. Bütün konularda anlaşırsak milletin önüne çıkıp bunları açıklayacağız.” diyerek bilgi paylaşımında bulundu.

Bahsi geçen dört partinin konu hakkında görüşmelerinin sürdüğünü, her konuda mutabık olmadıklarını vurguladı.

Demokratik Hakkını Kullanabilmek için Oy İstedi

İnce, görüşmelerde anlaşılan konuların alt alta yazılıp listelendiğinin söyledi. Tüm konularda anlaşılması durumdaysa ortak hazırlanmış bir metin ile halkın karşısına çıkılacağını iletti. Durumun neticelenmesi için daha zamanın olduğunu da aktardı.

Portakal’ın programında açıklamalarda bulunan İnce, 100 bin imza ile cumhurbaşkanı adayı da olacağını açıkladı. İnce, “Demokratik hakkımı kullanabilmem için bana imza verin.” diyerek imza istedi.

Seçimin ikinci tura kalması durumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermeyeceğini paylaşarak, “Gitmeli, yönetemiyor artık. Ama bu muhalefet bu kafayla devam ederse 1 yıl sonra da kendileri gider.” dedi.

Fatih Portakal’ın, “İmamoğlu ya da Mansur Yavaş aday gösterilir mi” sorusuna da yanıt veren İnce, parti olarak üyelerin önüne sandık koyacaklarını bildirdi. Altılı masaya da aynı uygulamayı yapmaları için tavsiyede bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu