Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mt Gox’un En Büyük Alacaklısından Bitcoin için Önemli Açıklama

İflas eden kripto borsası Mt. Gox'un en büyük alacaklısından Bitcoin satış baskını etkileyebilecek önemli bir açıklama geldi. Detaylar haberde;
Mt Gox’un En Büyük Alacaklısından Bitcoin için Önemli Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Japonya merkezli iflas eden kripto para borsası Mt. Gox’un en büyük alacaklısı konumundaki Mt. Gox Investment Fund’dan Bitcoin (BTC) satış baskısını önemli ölçüde etkileyebilecek bir açıklama geldi. Söz konusu fon, geri alacağı BTC’leri kısa vadede satmayı planlamadığını belirtti.

Buna göre Mt. Gox’un en büyük alacaklısı, Eylül ayında alacağı BTC’leri satmayacak.

Mt. Gox Investment Fund, kripto borsası Bitcoinica ile birlikte yaklaşık olarak 30.000 BTC alacak ile Mt. Gox’un en büyük iki alacaklısından birisi konumunda bulunuyor.

Satış Konusunda Endişeli BTC Sahipleri için Rahatlama

Bloomberg’in haberine göre Mt. Gox Investment Fund, bu yılın Eylül ayı içinde temin etmesi beklenen BTC varlıklarını satmayı planlamıyor. Yatırım fonunun planlarına aşina olan kaynaklara dayandırılan haberde Bitcoin ödemesinin korunacağı belirtildi.

Kaynaklar, fonun tahsil edilebilir tutarın yüzde 90’ını kaba bir hesapla yüzde 70 Bitcoin ve yüzde 30 nakit olarak temin edeceğini belirtti. Yetkili isimlerin, fonun almayı beklediği BTC miktarını belirtmeyi reddettiği de kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Borsa alacaklılarının, Eylül ayında gerçekleşecek ödemeyi seçip seçmeyeceklerine veya daha yüksek bir yüzdesini geri almak için biraz daha süre bekleyip beklemeyeceklerine karar vermek adına 10 Mart’a kadar süreleri olduğu bildirilmişti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / altbender0x

Tarihlerde Erteleme

Yapılan son duyuruya göre tasfiye ekibi tüm alacaklıların eksiksiz olarak başvurularını tamamlayabilmesi için son başvuru tarihini 10 Mart’tan 6 Nisan tarihine, erken ödeme tarihini ise 30 Eylül’den 31 Ekim tarihine erteleme kararı aldı.

İflas mütevelli heyeti, Eylül 2019 itibarıyla 141 binin üzerinde BTC’nin yanı sıra nakit ve Bitcoin Cash’lerden oluşan bir hazineye sahipti. Mevcut fiyatlarla BTC zulası, yaklaşık olarak 3.1 milyar dolar değerinde olmaktadır.

Yatırım fonu için büyük çaplı Bitcoin ödemesi, mevcut durumda amiral gemisi kripto para birimi sahipleri tarafından iyi karşılandı. Birçoğu, Mt. Gox Mütevelli Heyeti’nin en büyük alacaklılarına yapacağı ödemeler konusunda bir piyasa çöküşünden endişe duyuyordu.

Kripto yatırımcıları, BTC’lerin çoğunun satılması halinde ortaya çıkacak sonuçlar konusunda uzun süredir endişeliydi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.