Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MSB Kimyasal Silah İddialarına Karşı Envanter Bilgisini Paylaştı

TSK'nın terörle mücadelede kimyasal silah kullandığına dair iddialara Milli Savunma Bakanlığı envanter bilgisiyle yanıt verdi. Detaylar haberde;
MSB Kimyasal Silah İddialarına Karşı Envanter Bilgisini Paylaştı
HABER GİRİŞ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) düzenlediği operasyonlarda kimyasal silah kullandığına yönelik iddialar bugün gündemde bomba etkisi yarattı. Söz konusu iddialara AK Parti ve Beştepe kanadından sert tepkiler yükselirken konuya ilişkin açıklama Milli Savunma Bakanlığı’ndan geldi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, TSK’nın teröre karşı yürüttüğü mücadelede onurlu ve şeffaf davrandığının altı çizildi.

TSK’nın mücadelesini lekelemek ve başarısına gölge düşürmek için kimi çevrelerin sistematik şekilde yürüttüğü karalama politikalarına atıf yapılarak, TSK’nın kimyasal silah kullanıldığına yönelik iddiaların tamamen asılsız olduğu belirtildi.

TSK’nın, uluslararası hukuk ve anlaşmalarca yasaklanmış mühimmat kullanmadığı açıklandı. İddialardaki mühimmatın TSK envanterinde bulunmadığı duyuruldu.

“Dezenformasyon Saldırıları Terör Örgütleri Çökme Noktasına Geldiği için Yapılıyor”

MSB açıklamasında, terör örgütlerinin çökme noktasına geldiği ve zor durumdan kurtulmaya çalıştıkları için yalan bilgi saldırılarının yürütüldüğü vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Ancak bu çabaların çaresiz olduğu, “Teröristler için adalete teslim olmaktan başka çare olmadığı” söylendi.

TSK’nın terörle mücadelesinin son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar süreceği mesajı verildi. Bakanlığın açıklaması şöyle:

“Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bugüne kadar komşularımızın ve tüm dünyanın gözü önünde icra ettiği bütün harekât ve operasyonlarda uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız kapsamında sadece teröristleri hedef almakta; sivillerin, tarihî, dinî ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için azami dikkat ve hassasiyet göstermektedir.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.