Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MSB Kimyasal Silah İddialarına Karşı Envanter Bilgisini Paylaştı

TSK'nın terörle mücadelede kimyasal silah kullandığına dair iddialara Milli Savunma Bakanlığı envanter bilgisiyle yanıt verdi. Detaylar haberde;
MSB Kimyasal Silah İddialarına Karşı Envanter Bilgisini Paylaştı
Yorum

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) düzenlediği operasyonlarda kimyasal silah kullandığına yönelik iddialar bugün gündemde bomba etkisi yarattı. Söz konusu iddialara AK Parti ve Beştepe kanadından sert tepkiler yükselirken konuya ilişkin açıklama Milli Savunma Bakanlığı’ndan geldi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, TSK’nın teröre karşı yürüttüğü mücadelede onurlu ve şeffaf davrandığının altı çizildi.

TSK’nın mücadelesini lekelemek ve başarısına gölge düşürmek için kimi çevrelerin sistematik şekilde yürüttüğü karalama politikalarına atıf yapılarak, TSK’nın kimyasal silah kullanıldığına yönelik iddiaların tamamen asılsız olduğu belirtildi.

TSK’nın, uluslararası hukuk ve anlaşmalarca yasaklanmış mühimmat kullanmadığı açıklandı. İddialardaki mühimmatın TSK envanterinde bulunmadığı duyuruldu.

“Dezenformasyon Saldırıları Terör Örgütleri Çökme Noktasına Geldiği için Yapılıyor”

MSB açıklamasında, terör örgütlerinin çökme noktasına geldiği ve zor durumdan kurtulmaya çalıştıkları için yalan bilgi saldırılarının yürütüldüğü vurgulandı.

Ancak bu çabaların çaresiz olduğu, “Teröristler için adalete teslim olmaktan başka çare olmadığı” söylendi.

TSK’nın terörle mücadelesinin son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar süreceği mesajı verildi. Bakanlığın açıklaması şöyle:

“Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bugüne kadar komşularımızın ve tüm dünyanın gözü önünde icra ettiği bütün harekât ve operasyonlarda uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız kapsamında sadece teröristleri hedef almakta; sivillerin, tarihî, dinî ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için azami dikkat ve hassasiyet göstermektedir.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu