Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MSB İspanyol Devriyesine Açıklık Getirdi

Milli Savunma Bakanlığı, İskenderun Limanı’nda yaşanan büyük çaplı yangının ardından bölgede İspanyol ordusunun devriye attığı iddialarının arka planını açıkladı.
MSB İspanyol Devriyesine Açıklık Getirdi
HABER GİRİŞ

Depremde ağır hasar gören Hatay’ın İskenderun Limanı’nda çıkan yangınla karşı karşıya kalmasının ardından sosyal medyada yardım mesajları ardı ardına geldi. Depremin üçüncü gününde söndürülen yangının ardından bölgede yabancı birliklerin kontrolü sağlamak için bulunduğuna yönelik söylentiler yayılmaya başladı.

Türkiye’ye enkaz altındaki arama-kurtarma çalışmaları için yardıma gelen İspanya’nın ordusunu limana yönlendirdiği ve alanda devriye attığı iddiaları üzerine Milli Savunma Bakanlığı (MSB) harekete geçti.

Konuya ilişkin açıklama yapan bakanlık kaynakları, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

İspanya ordusunun İskenderun’da devriye yaptığına yönelik bilgileri yalanlayarak, dolaşıma sunulan görüntülerin arka planını açıkladı.

İspanya ordusuna bağlı zırhlı araçların sahil bölgesinde görevlendirilmediği, arama-kurtarma çalışmalarına katılmak için afet bölgesinde olduğu ve görüntülerin ekibin alana intikali sırasında çekildiği söylendi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.