Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Motorinin Gündeminden Zam Düşmüyor: Yine Artacak!

Yeni güne zam haberleriyle giriş yapılmaya devam ediliyor. Vergi zamlarıyla körüklenen motorin fiyatında artışın devam edeceği öğrenildi.
Motorinin Gündeminden Zam Düşmüyor: Yine Artacak!
Yorum

Haftanın gündemini akaryakıt zamları oluşturmaya devam ediyor. Döviz kurundaki hareketliliğin etkilediği akaryakıt fiyatları tekrar güncellenecek. İki gün önce otogaza (LPG) geleceği öğrenilen zamdan sonra sıranın motorine geldiği bilgisi paylaşıldı.

Sektör kaynaklarının aktardığına göre bu hafta benzine gelen 2 liralık zamma motorine eklenecek 1.45 TL’lik fiyat artışı eklenecek.

Motorin grubuna gelecek zamla İstanbul’da motorin litre fiyatı 33 lira 87 kuruştan 35 lira 32 kuruşa çıkacak.

Vatandaşların tetikte beklediği akaryakıt zammına ek olarak geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla vergi artışı gelmiş, özel tüketim vergisi (ÖTV) tutarlarının yükseltilmesinin ardından kurşunsuz benzinin litre fiyatından alınan ÖTV tutarında 2,52 liradan 7,52 liraya, motorinde ise 2,05 liradan 7,05 liraya artış yaşanmıştı.

Motorinde kallavi zamlara tamam değil, devam denmiş, 12 Temmuz’dan itibaren motorinin litresine 1 lira 7 kuruş, 21 Temmuz’da da 1 lira 55 kuruş zam gelmişti.

Litresi ortalama 36 liradan satılan benzin fiyatı 25 Temmuz’da 2 lira daha artış yaşamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu