Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Morris: Türkiye’deki İngiliz Turist Sayısı 4,5 Milyonu Bulacak

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Morris, Türkiye'ye gelen İngiliz turist sayısının bu yıl 4,5 milyon olmasının öngörüldüğünü ifade etti. Detaylar...
Morris: Türkiye’deki İngiliz Turist Sayısı 4,5 Milyonu Bulacak
Yorum

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris, beraberindeki heyetle Muğla Valisi İdris Akbıyık’ı ziyaret ederken ülke turizmine dair çeşitli açıklamalarda bulundu. Türkiye’yi ziyaret eden İngiliz turist sayısındaki artışa dikkat çekti.

Türkiye’ye gelen İngiliz turist sayısında önceki yıllara göre yüzde 20’lik artış olduğu bilgisini verdi.

Morris, 2023 yılı için 4,5 milyon turistin Türkiye’ye gelmesinin öngörüldüğünü söyledi.

Ülkeye Gelen İngiliz Turist Sayısında Dikkat Çekici Artış

Muğla Valisi ile görüşmesinde Türkiye’ye gelen İngilizlerin büyük kısmının ilk tercihinin Muğla olduğunu söylerken bunda bölgedeki turizm, ticaret ve güvenlik unsurlarının etkili olduğunu ifade etti.

Ticaret alanında yapılabilecek iş birliklerini görüşmek için bölgeye geldiklerini aktaran Morris, İngiliz turistler gözünde Muğla’nın çok önemli bir yerde olduğunu vurguladı.

Geçen yıl 3,8 milyon turistin Türkiye’ye geldiğini ve bunun yaklaşık yarısının Muğla’yı ziyaret ettiği bilgisini verirken, “Türkiye’ye gelen İngiliz turist sayısında önceki yıllara göre yüzde 20’lik artış söz konusu. Bu yıl 4,5 milyon turistin Türkiye’ye gelmesi öngörülüyor.” ifadelerini kullandı.

Muğla Valiliği Jill Morris Ziyareti Tweeti
Kaynak: Twitter / @tcmuglavaliligi

Türkiye ve Muğla’ya gelen İngiliz turistlerin yüzde 99’unun çok memnun şekilde ülkelerine dönüş yaptığını sözlerine ekledi.

Ziyarete dair açıklamalarda bulunan Vali Akbıyık ise Muğla’ya gelen yabancı turistlerin yaklaşık yüzde 43-46’sını İngilizlerin oluşturduğunu ifade etti.

Geçmişte iki ülkenin çok önemli ticari ilişkileri bulunduğunu ve İngiltere’nin en çok ihracat yapılan ülkeler arasında önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu