Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Morgan Stanley’den Dolar Kuru ve CDS Tahmini

Yatırım bankası tarafından paylaşılan son raporda, Türkiye’nin 5 yıllık CDS’i için satış hedefi verildi. Raporda, 2025 ortası için dolar/TL tahmini yer aldı.
Morgan Stanley’den Dolar Kuru ve CDS Tahmini
HABER GİRİŞ

ABD merkezli dev yatırım bankası Morgan Stanley, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın para politikasının daha uzun süre sıkı kalmasını beklediğini belirtti ve maliye ile gelirler politikasının dezenflasyon sürecine desteğinin artmasının temel senaryoları olduğunu ifade etti.

Morgan Stanley analistleri hazırladığı notta, “Yetkililerin dezenflasyona olan bağlılığı, faiz oranlarının 2025’in ilk çeyreğine kadar değişmeyeceği tahminimizi destekliyor” ifadelerine yer verdi. Raporda Türk lirası hakkında olumlu görüş sürdürülürken, 2025 ortasında Dolar/TL‘nin 39’a yükseleceği öngörüldü.

Türk bankalarının değerlendirildiği raporda, 2025’te daha düşük enflasyon, iyileşen marjlar, artan öz sermaye karlılıkları ve düşük öz sermaye maliyeti ile bankalar için olumlu bir görüş belirtildi.

Analistler, Akbank için “ağırlık artır” tavsiyesi ile hedef fiyatını 96 TL, Garanti Bankası için “ağırlık artır” tavsiyesi ile hedef fiyatını 160 TL ve İş Bankası için “eşit ağırlık” tavsiyesi ile hedef fiyatını 23,70 TL olarak belirledi. Ayrıca, kurum Türkiye’nin 5 yıllık CDS’inde 217 baz puan hedefiyle satış tavsiyesi verdi.

Bugün TCMB tarafından Haziran ayı Piyasa Katılımcıları Anketi yayımlandı. Rapora göre yıl sonunda enflasyonun yüzde 43,52 olması beklenirken, dolar/TL tahmini 37,75 TL oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın