Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Morgan Stanley Tarih Verdi: Kripto Kışı Bitiyor mu?

Yatırım bankası Morgan Stanley, kripto kışının biteceği tarihe ilişkin değerlendirmede bulundu ve yatırımcıları heyecanlandıracak açıklama yaptı.
Morgan Stanley Tarih Verdi: Kripto Kışı Bitiyor mu?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’nin önde gelen yatırım bankası Morgan Stanley, kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir değerlendirmesini paylaştı. Banka web sitesinde dijital varlıklardaki son ayı piyasasının seyrini sürdürüp sürdürmediğini inceleyen bir gönderide, kripto kışının bitmiş olabileceğini söyledi.

Açıklamada, “Mevcut verilere dayanarak, işaretler kripto kışının geçmişte kalmış olabileceğini ve kripto baharının büyük olasılıkla ufukta olduğunu gösteriyor” ifadeleri yer aldı. Yatırım yöneticisi, Bitcoin’in önceki kripto kışlarındaki dip noktasının zirveden 12 ila 14 ay sonra meydana geldiğini belirtiyor.

Kripto para birimi, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 dolara ulaştı ve bir yıl sonra da 15.000 dolar yakınlarında dibe vurdu. Bankanın analistlerinden Denny Galindo, Bitcoin’in en düşük seviyesinden yüzde 50’lik bir fiyat artışının, genellikle dip noktaya ulaşıldığının iyi bir işareti olduğunu söyledi.

BTC yılbaşından bu yana 70, geçen yılın en düşük seviyelerinden ise yüzde 77 arttı. Kripto para birimi yazım itibarıyla 27.400 dolar seviyesinde işlem görüyor. Galindo, Bitcoin’deki kazanımların çoğunun yarılanmadan hemen sonra geldiğini ve boğa koşusu döneminin yarılanma olayıyla başladığını ve fiyatın önceki zirveye ulaştığında sona erdiğini yazdı.

Galindo, yarılanmanın neden olduğu kıtlığını Bitcoin fiyatını etkileyerek potansiyel olarak bir boğa koşusunu teşvik edebileceğini söyledi. Yaklaşık her dört yılda bir, başarılı bir Bitcoin bloğu madenciliğinin ödülü yarıya indiriliyor. Bu olay yarılanma olarak biliniyor ve bu da BTC üzerindeki enflasyonist baskıyı azaltıyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.