Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Morgan Stanley Eski Yöneticisi DeFi Projesi Geliştirdi

Daha önce Morgan Stanley'de yöneticilik yapan Kevin Lepsoe, merkeziyetsiz finans tabanlı protokolünden bahsetti. Detaylar geliyor…
Morgan Stanley Eski Yöneticisi DeFi Projesi Geliştirdi
HABER GİRİŞ

Eski bir Morgan Stanley yöneticisi olan Kevin Lepsoe, Infinity Exchange adlı bir DeFi protokolü başlattı. Morgan Stanley’nin eski yapılanma başkanı Kevin Lepsoe, yeni projesi ile sabit ve değişken oranlı bir kurumsal sabit gelir planı sunmayı hedefliyor.

Lepsoe’ya göre yeni proje DeFi yatırımcılarının arbitraj uygulamasına, diğer protokollerden likidite çekmesine ve vadeli işlem oranlarını temel risk pozisyonlarına karşı koruma altına almasına imkan sağlayacak.

DeFi piyasası, yüksek oynaklığı ve dolayısıyla dijital varlık alım satımlarındaki riskli yapısı ile biliniyor. Daha fazla seçenekle alım satım yapmak, riskten korunmak ve vade eğrisinin tüm süresi boyunca spekülasyon yapmak için olanak sağlıyor.

Lepsoe: Kriptoda Oynaklık Düşürülebilir

Lepsoe, bir kripto getiri eğrisi sağlamanın, oynaklığı azaltması ve DeFi ticaretinin büyümesi için önemli olduğunu söyledi. Kripto getiri eğrisinin, hem DeFi hem de geleneksel finans üzerindeki oranları birleştirmenin bir yolu olması halinde, kripto oynaklığının belirgin şekilde daha düşük olduğunu belirtti.

Lepsoe daha fazla kurumsal yatırımcının piyasada güvende hissetmek için bilinen pazarlarda çalışan mekanikleri uygulaması gerektiğini belirtti. Kurulan platform, kurumsal tüccarların ve yatırımcıların alana akmaya devam etmeleri için yeni bir zemin hazırlıyor.

GCM Yatırım Banner

Projenin mimarı, sabit gelirli piyasaların DeFi ile entegre olması durumunda, kurumsal benimsemenin daha da artacağını ifade etti.

Daha önce Ripple yöneticisi Boris Alergant tarafından da benzer açıklamalar  yapılmıştı. Alergant, merkeziyetsiz finansın yaygınlaşması için yeni bir uygulamaya ihtiyaç olduğunu söylemişti.

Bitstamp tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre kripto varlıklara ilgi yüksek kalmayı sürdürüyor. Ankete katılan kurumsal yatırımcıların yüzde 80’i, kriptonun önümüzdeki on yılda geleneksel yatırım türlerini geride bırakacağına inanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.