Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple Yöneticisi DeFi Benimsenmesi için Gerekenleri Sıraladı

Ripple yöneticisi, merkeziyetsiz finansın ana hakım haline gelmesi için neye ihtiyaç duyulacağını paylaştı. Ayrıntılar haberde…
Ripple Yöneticisi DeFi Benimsenmesi için Gerekenleri Sıraladı
Yorum

Ripple Lab’ın DeFi pazarı başkanı Boris Alergant, merkeziyetsiz finansın daha kullanılır hale gelmesine dair düşüncelerini paylaştı. Alergant sektörün ana akım kitleyi çeken bir hale gelmesi için ölümcül bir uygulamaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Blockchain Fütürist Konferansı’nda konuşan Ripple yöneticisi, büyümenin büyük olasılıkla DeFi hizmetlerine erişim sunan kullanıcı dostu bir uygulamayı getireceğini savundu.

Yeni Bir Uygulamaya İhtiyaç Var

Ortalama bir kullanıcının MetaMask’ı nasıl kullanacağını bilmediğine dikkat çeken Alergant, buradaki eksikliği kapatan bir uygulama olması gerektiğini ifade etti. DeFi benimsemesinin kurumsal alanda olacağını belirten yönetici, tüketiciler için muhteşem bir uygulamanın, kriptoları ve DeFi’yi bir üst seviyeye taşıyacağını belirtti.

FLUIDEFI kurucu ortağı ve CEO’su Loud, benzer bir görüşü dile getirerek, sıradan insanların TCP/IP olarak da bilinen internet protokol paketini anlamamasına rağmen nihayetinde interneti nasıl benimsediğine atıfta bulundu.

Şu anda DeFi protokollerinin nasıl kullanılacağının bilinmediğini aktaran Loud, daha sürdürülebilir bir modele olan ihtiyacı vurguladı. Son dönemde DeFi alanında daha fazla yatırım yapan ve basit kullanıcı deneyimi oluşturan şirketler gördüğünü kaydetti.

Ripple yöneticisi ayrıca, DeFi sektörünün yakında müşterilere finansal hizmetler sağlamak için CeFi (merkezi finans) sektörüyle el ele çalışacağını da belirtti.

İki ekosistemin birbirini tamamlayacağını belirten Alergant, “Sonunda merkezi bir borsada merkezi olmayan yollarla bir ticaretin yapılıp yapılmadığını gerçekten umursamıyorsunuz. Sadece en iyiyi istiyorum” diye konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%