Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Morgan Stanley: Disney Kazançlarını 4 Yılda Neredeyse İkiye Katlayacak

Morgan Stanley, Disney’in kazançlarını 2024 yılına kadar neredeyse iki katına çıkarabileceğini söyledi. İşte detaylar;
Morgan Stanley: Disney Kazançlarını  4 Yılda Neredeyse İkiye Katlayacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Morgan Stanley, yeni içerik akış hizmeti Disney+’ı besleyecek Marvel içeriğinden ivme ile 2024 yılına kadar kazancını iki katına çıkaracağını söyledi.

Morgan Stanley analisti Benjamin Swinburne, Salı günü müşterilerine gönderdiği notunda; “Disney’in iş modeli geçişinin tüm karmaşıklıkları ve hisse senedinin yatırım durumu için içeriğinin dayanıklılığı her şeyin temelini oluşturuyor” dedi.

Ek olarak analist, Marvel’ın Disney+’nın müşterileri için değerinin oluşturulmasında belki de en kritik rolü oynayacağını belirtti.

Morgan Stanley: Disney Müşteri Marvel Gelecek Kaldı ki şirketin yeni yayın hizmetini açıklamasının ardından Disney hisseleri bu yıl şu ana kadar yüzde 30 artış göstermişti. Disney+ isimli hizmetin Kasım ayında, reklamsız bir şekilde aylık 6.99 dolar gibi düşük bir fiyatla sunulacağı duyurulmuştu. Öte yanda Disney, bu yıl pek çok rekor kıran filmle de büyük başarı elde etti.

Örneğin; rekorlara doymayan Marvel’ın Avengers: Endgame’i tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmi seçildi.

Morgan Stanley: Disney Başarısı Marvel JP Morgan da filmin ardından Disney’in hedef fiyatını yükseltmişti. Zaten şirketin firma sayesinde elde ettiği başarısı, Disney’in 2009’da Marvel’ı satın almasından bu yana küresel gişede 18.2 milyar dolar kazanmasından da anlaşılıyordu. Swinburne, Disney’in streaming hizmeti için her ne kadar büyük bir uygulama zorluğu ile karşı karşıya kalsa da medya devinin markalarının ve içeriğinin umut verici bir başarı şansı yarattığını savundu.

Disney, platformu için 2024’e kadar 60 milyondan 90 milyona ulaşacak abone sayısı üzerine bahse girmesine değinen Swinburne; Marvel’ın kitlesel pazara hitap ettiğini göz önüne alarak bu hedeflerin gerçekçi olduğunu aktardı.

GCM Yatırım Banner

Analist Marvel’in uluslararası streaming abonelerine ulaşmada büyük rol oynayacağını da belirtti. Disney, Disney+ abonelerinin yaklaşık üçte ikisinin, Marvel’in markasının uluslararası çekiciliğiyle desteklenerek ABD dışından geleceğini tahmin ediyordu. İşte tüm bu nedenlerden dolayı Disney için Morgan Stanley, 160 dolarlık bir fiyat hedefine sahipti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın