Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Moody’s Türkiye’nin Kredi Notuna Dair Güncelleme Yapmadı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notuna ilişkin güncelleme yapılmadığını duyurdu. Detaylar haberde;
Moody’s Türkiye’nin Kredi Notuna Dair Güncelleme Yapmadı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notuna ilişkin herhangi bir güncelleme yapılmadığını duyurdu. Bunun sonucu olarak Türkiye için kredi notuyla ilgili bir rapor yayımlamadı.

Kuruluşun takviminde Türkiye ile ilgili bu yılın ilk olası değerlendirme zamanı olarak 16 Haziran 2023 tarihi verilmişti.

Aynı gün için tarih verilen Gabon için de bir güncelleme yapılmadığı bildirildi.

Türkiye için Değerlendirme Yapılmaması Ne Anlama Geliyor?

Peki, bu durum ne anlama geliyor? Moody’s’in daha önceden değerlendirme için tarih vermesi, kesin olarak bir güncelleme yapılacağı anlamına gelmiyor.

Kurum, gerek görmesi durumunda belirtilen tarihleri pas geçebiliyor ya da bir değişiklik gerçekleşmesi halinde daha önceden belirtilen tarih dışında da bir süreçte değerlendirmede bulunabiliyor.

GCM Yatırım Banner

İkinci Değerlendirme Tarihi: 15 Aralık 2023

Moody’s’in takviminde Türkiye için 2023’ün ikinci olası değerlendirme tarihinin 15 Aralık 2023 olarak belirlendiği görülüyor.

Moody’s, halihazırda Türkiye’nin kredi notunu “B3” ve not görünümünü “durağan” olarak değerlendiriyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.