Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Moody’s Türkiye’nin Kredi Notuna Dair Güncelleme Yapmadı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notuna ilişkin güncelleme yapılmadığını duyurdu. Detaylar haberde;
Moody’s Türkiye’nin Kredi Notuna Dair Güncelleme Yapmadı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notuna ilişkin herhangi bir güncelleme yapılmadığını duyurdu. Bunun sonucu olarak Türkiye için kredi notuyla ilgili bir rapor yayımlamadı.

Kuruluşun takviminde Türkiye ile ilgili bu yılın ilk olası değerlendirme zamanı olarak 16 Haziran 2023 tarihi verilmişti.

Aynı gün için tarih verilen Gabon için de bir güncelleme yapılmadığı bildirildi.

Türkiye için Değerlendirme Yapılmaması Ne Anlama Geliyor?

Peki, bu durum ne anlama geliyor? Moody’s’in daha önceden değerlendirme için tarih vermesi, kesin olarak bir güncelleme yapılacağı anlamına gelmiyor.

Kurum, gerek görmesi durumunda belirtilen tarihleri pas geçebiliyor ya da bir değişiklik gerçekleşmesi halinde daha önceden belirtilen tarih dışında da bir süreçte değerlendirmede bulunabiliyor.

İkinci Değerlendirme Tarihi: 15 Aralık 2023

Moody’s’in takviminde Türkiye için 2023’ün ikinci olası değerlendirme tarihinin 15 Aralık 2023 olarak belirlendiği görülüyor.

Moody’s, halihazırda Türkiye’nin kredi notunu “B3” ve not görünümünü “durağan” olarak değerlendiriyor. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu