Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Moody’s Şişecam Kredi Notunu Korurken Hisseler Pozitif Bölgede

Şişecam için bugün yayımlanan güncelleme raporlarına göre Moody's uzun vadeli kredi kotunu ve görünümünü korudu.
Moody’s Şişecam Kredi Notunu Korurken Hisseler Pozitif Bölgede
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel piyasalarda risk iştahına bağlı düşüşler yaşanırken, Türk şirketler için art arda gelen kredi notu güncelleme haberleri fiyatlanıyor. Moody’s Investor Services (Moody’s) tarafından bugün Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Anonim Şirketi (Şişecam) için bir güncelleme paylaşıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Şişecam tarafından yapılan açıklamaya göre; Moody’s şirketin uzun vadeli kredi notunu B2 olarak korudu. Kredi notu görünümünü ise negatif bölgede bıraktı. Moody’s Şişecam için kredi notunu en son 2020 yılında güncellemişti.

17 Eylül 2020 tarihinde güncellenen kredi notu, B1’den B2’ye indirilmişti. Nedeni ise “Türkiye Hükümeti’nin notunun düşütülmesinin doğrudan bir sonucudur ve şirketin ülke siyasi, yasal, mali ve düzenleyici ortamına maruz kalmasını yansıtır,” ifadelerine yer verilmişti.

Moody’s güncellemesinin ardından Şişecam hisseleri (SISE) %0,61 oranında yükselişle 8,26 liradan işlem görüyordu.
Şişecam Hisseleri %0,61 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şişecam hisseleri dünkü işlemlerde 8,16 liraya kadar geriledikten sonra kapanışı 8,20 liradan yapmıştı. Bugünkü işlemlere ise yükselişle 8,24 liradan başladı. Açılışın ardından yükselişini sürdüren Şişecam hisseleri, TSİ 10:35 sularında 8,32 liraya kadar yükseldi. Hisseler bu seviyenin ardından kazançlarının bir kısmını geri verirken, 8,25 lira sınırına kadar geriledi.

Şişecam hisselerinin yukarı yönlü hareketini güçlendirmesi durumunda 8,30 ve 8,35 lira seviyeleri kısa vadeli direnç noktaları olarak görev yapıyor. Aşağı yönde ise 8,21 ve 8,17 lira seviyeleri destek noktası konumunda bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin farklı zaman aralıklarındaki performansı incelendiğinde ise haftalık bazda %2,82 oranında değer kaybettiği görülüyor. Hisseler aylık bazda %5,05 değer kaybederken, yıllık periyotta %28,66 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın