Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Moody’s Banka Krizleriyle İlgili Mütevazi Bir Etki Bekliyor

ABD merkezli bankaların iflası dünya gündemine oturdu. Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, krizlerin etkisini değerlendirdi. İşte detaylar;
Moody’s Banka Krizleriyle İlgili Mütevazi Bir Etki Bekliyor
YAYINLANMA ZAMANI

Son 1 hafta içinde dünyanın gündemine oturan Signature Bank ve Silicon Valley Bank’ın iflası, küresel piyasaları doğrudan etkiledi. İflasların diğer bankalara yayılıp yayılmayacağı merak edilirken ABD ve Avrupa’daki düzenleyici kurumlardan yatıştırıcı açıklamalar geldi. Krizlerin etkisi ilk günlere göre azalsa da hala kendini göstermeye devam ediyor.

Kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s, ABD’de iflas eden bankalara yönelik değerlendirmelerini paylaştı. Kuruluş, meydana gelen krizlerin gelişen ekonomilerin bankaları üzerindeki doğrudan olumsuz etkinin mütevazi olmasını bekliyor.

Moody’s iflasların yerel finansal varlıklarda ve para birimlerinde oynaklık ve finansman koşullarındaki sıkılaşma gibi ikinci dereceden etkilerle kendini göstereceğini tahmin ediyor.

Yapılan açıklamada küresel sermaye piyasalarındaki durumun son derece değişken ve öngörülemez olmaya devam ettiği belirtildi. Yapısal fonlama güçleri ve likidite tamponlarının ekonomilerdeki bankaları beklenmedik gelişmelerden korumaya yardımcı olacağı paylaşıldı.

Krizlerin Credit Suisse’ye yansıyacağı düşünülürken İsviçre Merkez Bankası’nın desteğiyle sular biraz olsun duruldu. Ünlü iş adamı Robert Kiyosaki, iflas edecek sıradaki bankanın Credit Suisse olduğunu söylemişti. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.