Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Moderna Omicron Aşısı için 2022 Başına İşaret Ederken Hisseler %10 Arttı

Moderna hisseleri, Cuma günü Omicron varyantına ilişkin açıklamalarıyla başlattığı sürdürüyor.
Moderna Omicron Aşısı için 2022 Başına İşaret Ederken Hisseler %10 Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cuma günü yüzde 20 civarında sert yükseliş kaydeden ABD’li biyoteknoloji şirketi Moderna, bugün ralliyi sürdürüyor. Açılış öncesinde güçlü alıcılı seyreden Moderna hisseleri, pozitif bir seansın sinyalini verdi.

26 Kasım seansını yüzde 20,5 artıda 329,63 dolarda tamamlayan Moderna’nın Nasdaq Borsası’nda listelenen hisseleri bugün zilden önce yüzde 10 yükseldi.

Moderna hisse senetlerindeki artış, piyasalara bomba gibi düşen Omicron varyantı cephesinde şirketten gelen duyurularla yönlendirildi.
Moderna Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Moderna üs düzey yöneticilerinden Paul Burton Pazar günü yaptığı açıklamada şirketin gelecek yılın başlarında Omicron varyantına karşı yeniden formüle edilmiş bir aşı çıkarabileceğini söyledi.

BBC’ye yaptığı açıklamada Burton; “Mevcut aşının önümüzdeki birkaç hafta içinde koruma sağlama yeteneğini bilmeliyiz, eğer yepyeni bir aşı yapmamız gerekiyorsa, bunun gerçekten büyük miktarlarda bulunabilmesi için 2022’nin başlarında olacağını düşünüyorum” dedi.

Ayrıca Moderna platformu olan mRNA aşılarıyla ilgili dikkat çekici şeyin çok hızlı hareket edebilmeleri olduğunu ekledi. Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bugün Omicron Covid varyantının daha fazla yayılmasının ve çok yüksek bir küresel risk oluşturmasının muhtemel olduğu konusunda uyardı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın