Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Moderna Hisseleri Japonya’nın Aşı Kararıyla Kayıplarını Genişletiyor

Japonya'nın aşıları askıya alma kararından negatif etkilenmeye devam eden Moderna hisseleri satıcılı seyrediyor.
Moderna Hisseleri Japonya’nın Aşı Kararıyla Kayıplarını Genişletiyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cuma günü sert düşüş yaşayan Moderna hisselerinde satıcılı seyir sürüyor. Yüzde 4,50 ekside 382,22 dolarda kapanış yapan Moderna, bugün açılış öncesinde negatif seyrediyor.

Nasdaq Borsası’nda işlem gören Moderna Inc. (MRNA) hisseleri, TSİ 15.00’da yüzde 2,70 ekside fiyatlanıyor.

Ağustos’ta 497,49 dolarla zirve yapan Moderna, açılış öncesinde hareketten de anlaşılacağı gibi kayıplarını genişletiyor.
Moderna Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Son veriler ışığında MRNA kodlu hisse senetleri 5 günde yüzde 7’nin üzerinde değer kaybetti. 3 ayda ise yüzde 107’lik kayda değer getiri sağladı. Yıl başından bu yana yüzde 265 artarken bir yılda yüzde 489 artış kaydetti.

Düşüş, Japonya’nın Perşembe günü 1,63 milyon doz Moderna aşısının kullanımını askıya almasıyla yönlendiriliyor.

Edinilen bilgiler Japonya’da bazı tüplerin içinde yabancı madde tespit edildiğini gösterirken aşı dağıtımından sorumlu ilaç şirketi Takeda; “Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirme üzerine üç parti aşı için aşılamayı durdurmaya karar verdik” demişti.

GCM Yatırım Banner

Aynı zamanda aşıların içindeki maddelerin gerçekleşen iki ölümle bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Japon medyasına göre, şüpheli her 3 aşı partisi de İspanya’da aynı zamanda üretilirken ABD dışındaki pazarlar için aşıları şişeleyen İspanyol Rovi, konuyu araştırdığını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.